Rīga bez maksas atvēl skolu telpas astroloģijas un numeroloģijas kursiem

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) organizē kursus pieaugušajiem, kuros tiek piedāvāts analizēt sevi ar astroloģijas un numeroloģijas palīdzību. Kursi notiek Rīgas skolās, kur telpas bez maksas piešķīris centrs. 

Lai gan par pašiem kursiem maksā interesenti, rodas jautājumi, cik uzticamas ir šāda veida programmās apgūtās zināšanas un vai Rīgas skolas šāda veida interešu izglītībai ir piemērotākā vieta.

Kopš 2016. gada septembra RIIMC, kas ir pašvaldības finansēta iestāde, organizē kursu "Psiholoģiskais portrets un pašanalīze, izmantojot dzimšanas datus" cilvēkresursu vadības maģistres un numeroloģes Vinetas Riekstiņas vadībā Rīgas Jāņa Poruka vidusskolā.

Savukārt kopš šī gada februāra tiek organizēts kurss “Prāta daba un tā savaldīšanas mehānismi”, kurš sola identificēt "katra dalībnieka individuālo prāta dabu ar astroloģijas palīdzību". To lasa astroloģe Jana Reķe, kura vada arī kursu "Emociju daba un harmonizācija", kurā "caur astroloģiskiem arhetipiem" piedāvā izzināt emociju izpausmes veidus.

Astroloģes vadītie kursi notiek darbdienu vakaros Rīgas Valda Zālīša sākumskolā.

Par kursiem maksā paši iedzīvotāji - 1,80 eiro par katru 45 minūšu nodarbību - taču tiem piešķirtas bezmaksas telpas Rīgas skolās, ar kurām RIIMC slēdzis līgumu par telpu izmantošanu.

Centra direktore Signe Neimane skaidro, ka sadarbību astroloģe un numeroloģe piedāvājušas pašas, sazinoties ar RIIMC speciālistiem. Turklāt kursi nenotiktu, ja aptaujās par tiem nebūtu izrādīta interese.

"Arī aptaujas anketās cilvēki izteikuši vēlmi gūt ieskatu gan astroloģijas, gan numeroloģijas jautājumos; ja iedzīvotāji šādu vēlmi neizsaka, tad šādas programmas nepiedāvā," norāda Neimane.

Jautāta par abu kursu mērķiem, Neimane atbild: "Abu piedāvāto programmu sasniedzamais rezultāts ir ieskats paša dalībnieka iekšējā pasaulē, sevis iepazīšana."

Savukārt Reķes piedāvātais kurss, Neimanes vārdiem, "sekmē cilvēku pozitīvu attieksmi pret sevi, apkārtējiem, palīdz veidot izpratni par līdzcilvēkiem".

Pēc sazināšanās ar centra direktori brošūra, kura piedāvā minētos kursus, tika pamainīta, un numeroloģijas kurss tajā vairs nav atrodams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt