Panorāma

Baltijas ceļam šķērslis nebija pat vesels kontinents

Panorāma

FKTK pieprasa «PNB Bankas» maksātnespēju

Meklē iespējas veidot grupiņas latviešu valodā Rīgas bērnudārzos

Rīgā bērnudārzu rindu dēļ atvases sūta krievu valodas grupiņās; dome sola risinājumu

Vecāki, kuru bērniem nav vietas pašvaldības bērnudārzos, nereti izvēlas sūtīt savas atvases iestādēs, kur mācības notiek svešvalodā. Rīgas dome, lemjot par nākamā gada pilsētas budžetu, sola rast finansējumu, lai pirmsskolas mācību iestādēs, kurās mācību valoda nav latviešu, tiktu aizvien vairāk atvērtas latviešu valodas grupiņas. 

Rīgā trešdaļā pirmsskolas izglītības iestāžu nav grupu ar mācībām valsts valodā. Turklāt izglītības programmas mazākumtautību valodā ir 564 grupās. Kā jau katru gadu, arī šoruden daudzi vecāki, vietu trūkuma dēļ spiesti bērnam meklēt dārziņu ar citu mācību valodu.  

"Nav pieļaujama esošā situācija, ka Rīgā ir bērnudārzi, kuros nav iespējams saņemt izglītību valsts valodā. Daudziem iedzīvotājiem jāmeklē attālāki bērnudārzi vai pat jālaiž bērni krievu dārziņos, lai vispār varētu uzsākt pirmsskolas izglītības apmācību," stāstīja Rīgas domes deputāts Dainis Locis (Nacionālā apvienība).

Izglītības departamenta pārstāvis skaidroja, ka ik gadu tiek palielināts grupiņu skaits, kurā mācības notiek latviski. Jaunajā mācību gadā papildus tikšot atvērtas sešas grupas ar latviešu mācību valodu. 

"Katru gadu grupu skaits palielinās, taču visā Rīgā pedagogi kļūst par deficītu," norādīja Rīgas domes Izglītības departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Ivars Balamovskis.

Domes Izglītības komitejas deputāti ceturtdien atbalstīja turpināt grupiņu skaita palielināšanu mācībām latviešu valodā, taču uzsvēra, ka nepieciešams arī izstrādāt metodiku un nodrošināt kvalitatīvu valodas apguvi. Tādēļ lielāku skaidrību par latviešu valodas mācību palielināšanu varētu rast, gatavojot nākamo pašvaldības budžetu.

"Svarīgi tomēr būtu, lai bērni māk pateikt kaķis, nevis kakis," sacīja domes deputāte Iveta Ratinīka ("Latvijas attīstībai").

Jau šobrīd bērnudārzu rindas ir rādītājs, ka pieprasījums pēc pirmsskolas izglītības valsts valodā ir daudzkārt lielāks nekā piedāvājums.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt