Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Piena pārstrādē pieprasījums pēc kvalificēta darbaspēka

RD nav atteikusies no idejas vērsties tiesā

Rīgā bērnudārzu pedagogu atalgojumu likmi palielinās līdz 730 eiro

Rīgā pedagogu atalgojumu likme pieaugs līdz 730 eiro, piektdien, 26.augustā, pavēstīja Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa").

 

Ziņots, ka no 1. septembra bērnudārzu pedagogu atalgojuma likme ir augusi līdz 680 eiro.

Ušakovs gan piektdien, 26.augustā, uzrunā Rīgas skolu direktoriem un bērnudārzu vadītājiem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvāto reformu nosauca par "samērā mānīgu".

Ministrija piedāvā paaugstināt likmes apmaksu, tajā pašā laikā prasa palielināt stundu skaitu likmei.

“680 eiro tagad pienāksies par 40 stundām. Bet Rīgā pedagogi strādā 34 stundas. Tādējādi  atalgojuma kāpums līdz 680 eiro  realitātē nozīmēs tikai aptuveni 14 eiro lielu pieaugumu,”-  sacīja Ušakovs. “Tāpēc no 1. janvāra Rīgas dome pašreizējo likmes atalgojumu  680 eiro  palielinās par  50 eiro, un  atalgojuma likme būs jau 730 eiro," pauž Rīgas mērs.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") gan uzsver, ka  Rīgas pedagogu biedēšana ir galvaspilsētas mēra  mēģinājums attaisnot savu astoņus gadus ilgstošo bezdarbību. "Tas, ko es dzirdu, nav nopietni," viņš vērtē Ušakova teikto un rīcību.

Tāpat no 1.decembra visiem bērnudārzu darbiniekiem - pedagogiem, auklītēm un tehniskajam personālam - būs atlaides sabiedriskā transporta pakalpojumiem.

Viņiem mēneša abonements visiem transporta veidiem un dienām maksās 16 eiro. Šobrīd tādu atlaidi saņem tikai skolotāji.

Jau ziņots, ka valdība 5.jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.

Savukārt attiecībā uz bērnudārzu pedagogiem, kas strādā ar bērniem līdz 5 gadu vecumam un kuriem algas maksā pašvaldības, algas tik strauji necels. Pašvaldībām būs obligāti jāpalielina algas no pašreizējiem 420 eiro par 30 stundu slodzi līdz 560 eiro par 40 stundu slodzi, kas būtībā nozīmē, ka alga nepieaugs. Pašvaldības gan varēs brīvprātīgi izlemt par lielākām algām.

Paredzams, ka augusta - septembra mijā Rīgas dome izšķirsies, vai Satversmes tiesā iesniegt sūdzību par valdības akceptēto skolotāju algu modeli.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti