Rīgā atsevišķos transportlīdzekļos no februāra mainīsies iekāpšana

Lai cīnītos ar bezbiļetniekiem, Rīgā no 1. februāra vairākos trolejbusu un autobusu maršrutos tiks atjaunota kārtība, kurā pasažieru iekāpšana tiks organizēta tikai pa priekšējām durvīm, savukārt pasažieru izkāpšana – pa vidējām un aizmugures durvīm. Brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles. 

19 dažādos autobusu un trolejbusu maršrutos no februāra tiks mainīta iekāpšanas kārtība. Iekāpšana pa priekšējām durvīm noteikta tajos transportlīdzekļos, kuros nav liela pasažieru plūsma.

"Rīgas satiksmes" novērojumi liecina, ka pasažieri nekas tik ļoti nedisciplinē reģistrēt biļeti, kā tas, ja biļetes jāreģistrē pie konsoles, kas atrodas blakus šoferim. Jaunā kārtība jau bija sākta pirms Covid-19, bet līdz ar pandēmiju  tika atcelta. 

"Katru mēnesi kontrolieri soda 4000–5000, bet tā ir redzamā daļā. Bet, ja skatāmies atpakaļ vēsturē, reģistrācija uzlabojās par 15%," norādīja "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

"Rīgas satiksmes" sola, ka jaunās kārtības maiņas dēļ netiks ierobežotas iespējas cilvēkiem iekļūt transportlīdzeklī un nenotiks reisu kavēšanās. 

"Māmiņas ar bērnu ratiņiem, invalīdi joprojām varēs iekāpt pa vidējām durvīm un reģistrāciju veikt salonā," atzīmēja Bartaševiča-Feldmane.

Pasažieriem, kuri braucienu apmaksā ar koda biļetes lietotni, brauciens jāapmaksā, jau kāpjot transporta līdzeklī, un vadītājam jāuzrāda tālrunī redzamais brauciena maksas apstiprinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti