Panorāma

Kavējas Eiropas Savienības fondu naudas apguve

Panorāma

Brīdina par alkatīgiem starpniekiem

Atklāj nelegālus gāzes pieslēgumus

Rīgā atklāj nelegālus un cilvēkiem bīstamus gāzes pieslēgumus

Akciju sabiedrība “Latvijas gāze” gada laikā atklājusi vairāk nekā 300 gadījumu, kad negodīgi patērētāji centušies ar dažādām tehniskām ierīcēm iejaukties skaitītāju rādījumos, lai tie neuzrādītu patieso gāzes izlietojumu.

Vēl smagāki pārkāpumi, kas draud ar cietumsodu, ir nelegāli gāzes pieslēgumi. Ceturtdien “Latvijas gāzes” darbinieki sadarbībā ar Valsts policiju nelegālus pieslēgumus gāzes vadam atklāja vairākās privātmājās Rīgā, Stāmerienas ielā.

Uz tās atrodas vairākas nožogotas privātmājas, un ēkām, kuru īpašnieki ilgstoši patērējuši gāzi nemaksājot, piekļūt nevar. Sākotnēji gāzes speciālistiem aizdomas radījusi tikai viena divstāvu māja, kurā lietots niecīgs gāzes daudzums.

„Šeit piedalījās arī Valsts policijas pārstāvji. Ir sastādīts akts. Īpašnieks pieķerts pie rokas. Dzīvojamā platība tiek uzrādīta kā vienistabas dzīvoklis Rīgā, plus vēl baseins. Šeit apdraudētas apkārtējo dzīvības. Mēs zagļus noķersim, no jaunā gada būs vēl labāka izsekošanas sistēma,” norādīja AS „Latvijas gāze” gāzes uzskaites departamenta speciālists Vinets Veldre.

Sākotnēji nelegālais gāzes pieslēgums tika konstatēts tikai šajā mājā. Dienas laikā, veicot pārbaudes, atklājies, ka arī pārējie namu īpašnieki, kas patvērušies aiz privātmāju žoga, ir nelegāli pieslēgušies gāzes sistēmām. Visa ieliņa dzīvojusi kā uz degbumbas, jo gāzes eksplozija šādos nelegāla pieslēguma gadījumos var notikt kuru katru brīdi.

„Vairāk nekā gada laikā pāri par 300 gadījumiem, kad tiek ietekmēti skaitītāji. Lielu daudzumu cilvēku noķeram, viņiem ir kriminālatbildība. Ja būs cietuši cilvēki, tad var būt astoņi gadi cietumā un trīskārši uzrēķini. Līdz ar to viņiem jāšķiras no lielām naudas summām. Zagt nav izdevīgi,” skaidro AS „Latvijas gāze” preses sekretārs Vinsents Makaris.

Patlaban “Latvijas gāze” ir uzsākusi vairākus desmitus kriminālprocesu pret gāzes zagļiem. Turklāt apsūdzība tiek uzrādīta ne tikai pret pašiem krāpniekiem, bet arī pret namsaimniekiem, kuru īpašumos negodīgās darbības veiktas. Ceturtdien kriminālprocess uzsākts arī pret Stāmerienas ielas negodīgajiem namīpašniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt