Rīgā atklāj Centra sporta kvartālu - Latvijā lielāko aktivitāšu laukumu

Līdz ar vērienīgu atklāšanas pasākumu kopš sestdienas Rīgā interesentiem pieejams Centra sporta kvartāls – tas ierīkots bijušā Latvijas Universitātes stadiona vietā Krišjāņa Barona ielā. Kvartālā ir Baltijā lielākā velotrase, viens no lielākajiem bērnu laukumiem valstī, pludmales volejbola laukumi un daudz citu aktivitāšu iespējas. 

Četru hektāru liels sporta laukums tapis pašā Rīgas centrā, kur septiņi tūkstoši kvadrātmetru  atvēlēti vienam no lielākajiem rotaļu laukumam bērniem. Vērienīgais projekts tapis vien četru mēnešu laikā.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") saka, ka laukums tapis pēc skolēnu vēlmēm, lai visi jaunieši un ģimenes varētu tur sportot un atpūsties. Piecarpus miljonu eiro vērtajā laukumā izvietots iespaidīgs daudzums dažāda veida sporta un rotaļu  iekārtu. Nodarbi sev atradīs gan pludmales volejbola, gan basketbola, gan arī citu sporta veidu cienītāji.

Lielākajā bērnu laukumā Latvijā piemērotas aktivitātes sev atradīs ne tikai bērni, bet arī pieaugušie.

Skeitparks, velotrase, futbola laukums, āra sporta zāle un daudz kas cits. Un, iespējams, šis laukums jau ir viens no labākiem pasaulē.

Rīgas Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ("Saskaņa") uzsver, ka trešdaļa platības ir bērnu laukums, bet divas trešdaļas  - visas pārējās aktivitātes. "Bērnam šeit viss ir vairāk nekā vajadzīgs, vārda labākajā nozīmē. Arī vecākiem šeit ir ko darīt. Es vakardien jau pirmoreiz mūžā atnācu izmēģināt velotreku. Jā, es šeit braukšu," sacīja galvaspilsētas mērs.

Rotaļu laukuma vizuālajā noformējumā izmantoti Rīgas simboli un vēsture, tādēļ tas ir unikāls un neatkārtojams, pastāstīja SIA “Jūrmalas Mežaparki” izpilddirektors Andris Čuda. 

Bērnu laukumā ir uzstādītas dažāda veida rotaļu iekārtas, kas ir paredzētas divu vecuma grupu bērniem – līdz septiņiem gadiem un no astoņu gadu vecuma.

Kaut iekārtas ir drošas, tomēr vecākiem jāseko ieteikumiem, kas uzstādīti pie katra rotaļu laukuma elementa.

Bērna laukuma labiekārtošanu uzticēja franču uzņēmumam “Proludic”, kura īpašnieks Denī Lepupons sadarbību ar Rīgas pilsētu cildināja kā ļoti izdevušos, jo viss bijis ļoti labi un savlaicīgi izplānots bez kādiem pārpratumiem. Viņš par laukuma lielāko priekšrocību uzskata tā noderību vairākām paaudzēm. "Un šīs noteikti ir TOP 10 pasaules līmeņa laukums," uzsvēra Lepupons.

Visā teritorijā ir uzstādīta video novērošanas un apgaismošanas sistēma. Laukums ir iežogots ar atjaunoto vēsturisko žogu. Centra sporta kvartālā vēl turpināsies arī teritorijas apzaļumošanas darbi.

Cporta kvartāla kopējā teritorija ir četri hektāri, no kuriem 7000 kvadrātmetros izveidots viens no lielākajiem rotaļu laukumiem bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti