Rīgā atceļ aizliegumu kāpt uz ledus vairākās ūdenstilpnēs

Kopš ceturtdienas, 18. janvāra, Rīgā ir atcelts aizliegums kāpt uz ledus vairākās ūdenstilpnēs.

Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens pārvaldes speciālists Jānis Skrims stāsta, ka

policija regulāri patrulē gan vietās, kur aizliegums atrasties uz ledus joprojām ir spēkā, gan vietās, kur tas ir atcelts.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Jānis Skrims par atrašanos uz ledusMāris Klūga

  Skrims uzsver, ka iedzīvotājiem jebkurā gadījumā ir jāpārliecinās par ledus izturību pirms kāpšanas uz tā. “Ja arī tajā ūdenstilpnē drīkst atrasties, es aicinu visus ņemt līdzi individuālos aizsardzības līdzekļus. Tie būtu ledus cirtnis vai urbis, lai varētu pārliecināties, cik biezs ir ledus,” norādīja Skrims.

  “Katrai ūdenstilpnei ir savas rakstura iezīmes, un mēs zinām, ka ledus nekad nav drošs, arī tajās vietās, kurās ir atzīmēts, ka drīkst atrasties. Jebkurā gadījumā cilvēkam pašam, uzejot uz ledus, jāpārliecinās, vai tajā vietā ir tiešām droši. Vienmērīga ledus kārta, kas sasniedz 10 centimetrus, ir uzskatāma par tādu, ka uz ledus var kāpt un atrasties vismaz viens cilvēks,” stāsta speciālists.

  Šogad par atrašanos uz ledus neatļautā vietā Rīgas pašvaldības policija ir sastādījusi trīs administratīvā pārkāpuma protokolus. Maksimālais sods par šādu pārkāpumu ir 70 eiro, savukārt gadījumos, kad pārkāpējs atradies alkohola vai narkotisko vielu reibumā, sods var pieaugt līdz 100 eiro.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti