Dienas ziņas

Daugavpils pansionātā vairāk nekā 160 saslimušo

Dienas ziņas

No mājsaimniecībām vidē nonāk neattīrīti notekūdeņi

Ar skolēnu e-karti pusdienas vairs nevarēs iegādāties

Rīgā ar skolēnu e-karti pusdienas vairs nevarēs iegādāties

Rīgā mainīs kārtību, kādā skolēni mācību iestāžu ēdnīcās varēs saņemt brīvpusdienas vai paši iegādāties kādu maltīti. Līdz šim kā virtuāls naudas maks skolēniem kalpoja personalizētā e-karte, ko nodrošināja "Rīgas satiksme". Tās īpašumā esošie termināļi skolu ēdnīcās ļāva pusdienošanas procesu padarīt ātrāku un vieglāku. Taču, tā kā Covid-19 laikā ēdināšana skolā mainījusies un daudzi mācās attālināti, pašvaldība no šī maksas pakalpojuma izlēmusi atteikties. 

Personalizēta skolēna e-karte līdz šim Rīgas skolēniem nodrošināja bezmaksas braukšanu pilsētas sabiedriskajā transportā, kā arī ar tās palīdzību varēja norēķināties par pusdienām skolas ēdnīcā vai saņemt brīvpusdienas. Vajadzēja karti īsi nopīkstināt jeb reģistrēt terminālī ēdnīcā. Šoruden Covid-19 skolās ienesusi virkni pārmaiņu, tai skaitā daudzi skolas klātienē neapmeklē, ēdināšanu organizē citādāk. Pašvaldība par termināla pakalpojumiem šogad "Rīgas satiksmei" samaksājusi nepilnus 285 tūkstošus eiro un lēmusi nākamgad no šī pakalpojuma atteikties.

"Skolēnu viedkartē ir funkcija, kura, mūsu ieskatā, šobrīd nav lietderīgi izmantota.

Tā ir tā funkcija, kas ir saistīta ar pusdienu uzskaiti. Prakse rāda, ka mēs varam šo procesu izdarīt efektīvāk un ērtāk, atsakoties no šīs funkcionalitātes. Šis lēmums ir nepieciešams, lai mēs varētu arī nākamajā gadā ietaupīt izdevumus par šīs e-kartes izmantošanu skolās," pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Skolās tikmēr valda satraukums. Rīgas 34. vidusskolā mācās vairāk nekā 1200 skolēnu. Klātienes mācību laikā norēķināšanās ar e-karti skolēnus sadalījusi divās rindās, no kurām vieni ātri nopīkstina karti un saņem brīvpusdienas, kamēr otri norēķinās par maksas pusdienām. Drūzmēšanos varot novērst, jo pusdienošana nekad nenotiek visiem vienlaikus. Pieņemot, ka visi skolēni agrāk vai vēlāk drīkstēs atgriezties skolās, termināļa uzdevums būs jāveic kādam darbiniekam.

"Tagad būs tā, ka pīkstināt mēs vairs nevarēsim. Attiecīgi vajadzēs norīkot kādu personu, kura stāvēs klāt un pārbaudīs, vai tiešām šis bērns, kurš ņem porciju, ir no šīs klases, un tas kaut kādā veidā jāatzīmē pēc saraksta.

Protams, ka ēdnīcas darbinieki nepazīst skolēnus. Droši vien tie būs skolotāji, tā būs papildu slodze skolotājiem," klāstīja skolas direktore Nataļja Rogaļeva.

Atbildīgajā Rīgas domes Izglītības departamentā uz šo atbild, ka brīvpusdienu ēdāju uzskaiti iespējams veikt vienkāršāk un ekonomiskāk, bez tehnoloģiska risinājuma, proti, aizpildot informāciju par skolā esošajiem un pusdienojušajiem audzēkņiem pašvaldības vienotā atskaišu formā.

"Agrāk tas modelis ar pīkstināšanu paredzēja automātisku atskaišu sagatavošanu, jo ar katru pīkstinājumu tur parādījās vieninieks par katru porciju. Tagad, kad tās pīkstināšanas nebūs, attiecīgi manuāli vajadzēs katru porciju ievadīt," norādīja Rogaļeva.

Pārējās skolēna e-kartes funkcijas saglabās, un tā arī turpmāk kalpos kā braukšanas tiesību apliecinošs dokuments pašvaldības sabiedriskajā transportā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt