Dienas ziņas

Jaunsardze atzīmē 30. gadadienu

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Piemin Rumbulas traģēdiju

Rīgā ar klusuma brīdi piemin Holokausta upurus

Atceroties lielāko ebreju masveida iznīcināšanu Vācijas okupētajā Latvijā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa un daudzviet citur trešdien iedegtas sveces. 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī noslepkavoja 25 000 cilvēku. Ar klusuma brīdi cilvēki šovakar arī Rīgā piemin nošautos ebrejus. 

1941. gada 30. novembris ir viena no asiņainākajām dienām Latvijas vēsturē. Šajā datumā nacistiskās Vācijas režīms nošāva lielāko daļu Rīgas geto iemītnieku un Latvijas ebreju. 

Holokausts ir Latvijas un daudzu Eiropas valstu traģēdija. Visas cilvēces traģēdija. Latvija vienmēr ir stingri un konsekventi nosodījusi okupācijas varu un tās līdzskrējēju pastrādātos noziegumus pret cilvēci. Tā piemiņas pasākumā uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"). 

"Holokausta upuru piemiņa Latvijā ir un būs dzīva. Godinām arī tos, kas pat vistumšākajos laikos spēja saglabāt cilvēcību un pašaizliedzīgi glābt nevainīgos no drošas nāves," atzīmēja Smiltēns. 

Rīgas geto izveidei nacistu okupācijas vara atvēlēja teritoriju Maskavas forštatē, kur līdz 1941. gada oktobra beigām tika nometināti ap 30 000 ebreju, apkārt tika nostādīta sardze, un geto iemītnieki tika izolēti no pārējiem Rīgas iedzīvotājiem, kā arī nodarbināti spaidu darbos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti