Rīgā ar klusuma brīdi godina HIV un AIDS upurus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgā pie HIV un AIDS upuru piemiņas stēlas Satekles un Marijas ielu krustojumā aptuveni 20 cilvēki ar klusuma brīdi un sveču aizdegšanu šodien vēlā pēcpusdienā godināja no HIV/AIDS cietušos, novēroja aģentūra LETA.

Spītējot lietum, sanākušie aizdedza sveces, nolika ziedus un ar klusuma brīdi pieminēja no HIV/AIDS mirušos. Akcija tika rīkota par godu starptautiskajai no AIDS mirušo piemiņas dienai jeb "AIDS Candlelight Memorial".

Kā ziņots, biedrība "Agihas" Latvijā šo pasākumu organizē un iedzīvina jau kopš 2003.gada un arī šogad turpina tradīciju, akcentējot dienas nozīmību un apliecinot cieņu no HIV/AIDS mirušajiem, kā arī atgādinot, ka šī infekcija ir tepat līdzās un var skart ikvienu no mums.

"Ik gadu šajā dienā, atceroties no AIDS mirušos, mēs ne tikai godājam viņu piemiņu un pāragri aprāvušās dzīves, bet arī tiecamies, lai ikviens HIV/AIDS pacients sajustu un saņemtu to atbalstu un palīdzību, kas viņam konkrētajā brīdī visvairāk vajadzīga, un lai mūsu sabiedrība kļūtu iekļaujošāka un iecietīgāka pret šiem cilvēkiem, kuriem piepulcēties kādā brīdī diemžēl var ikviens sabiedrības pārstāvis, jo HIV infekcija Latvijā jau sen ir pārkāpusi tā sauktās riska grupu robežas," iepriekš norādīja biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks.

Katru gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā "AIDS Candlelight Memorial" jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šis pasākums - vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos - jau kopš 1983.gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs.

Starptautiskā no AIDS mirušo piemiņas diena tiecas nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī radīt gaišāku nākotnes perspektīvu šodienas pacientiem. Šī diena tiek arī izmantota kā iespēja veidot dialogu ar valdību, lēmējvaru un vietējās kopienas pārstāvjiem par dažādiem ar HIV infekcijas izplatību konkrētajā valstī saistītiem jautājumiem un tās ierobežošanas iespējām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti