Dienas ziņas

Mārupē plaši deg dronu ražotne

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Apzina bīstamos rotaļlaukumus; daļai nezina pat īpašniekus

Rīgā apzina bīstamos rotaļlaukumus; daļai nezina īpašniekus

Rīgā tiek apzināti bīstamie bērnu rotaļlaukumi, kuru konstrukcijas sākušas pūt un vairs nav uzticamas. Vairāk nekā desmit šādu rotaļlaukumu pašvaldība plāno šogad atjaunot. Bet daļa laukumu nepieder pašvaldībai, un, lai gan tie ir bīstami, nojaukt tos nevar.

Rīgā ik gadu tiek apsekoti pašvaldībai piederošie bērnu rotaļu laukumi. Tāds ir arī laukums, kur paviesojās Latvijas Televīzija. No attāluma moderns, bet patiesībā – savu laiku jau nokalpojis. Jaunākajiem drošības standartiem neatbilst arī tā dizains. Konstrukcijās var iesprūst pirksti, blakus kāpelēšanas vietai ir basketbola grozs.

"Drošības inspektors, viņš mēģina imitēt situāciju, kas var gadīties, un šeit var gadīties pietiekami liela nelaime, ka viņš var palikt būtībā vienā pirkstā karāties, un šī ir vieta no tām, kas būtu risināma. Izcila vieta, kur var redzēt, ka koka stabs neko netur un viss ir mīksts. Ikviens ar pirkstu var pataustīt, ka konstrukcija neko neturēs," teica drošības eksperts rekreācijas telpā Miks Lukstiņš.

Šādos laukumiņos bīstamās detaļas tiks demontētas. Tomēr arī vērtētājs norādīja uz daudz bīstamākiem un traumējošākiem rotaļu laukumiem, par kuriem atbildīgais nav pašvaldība.

Šādi rotaļu laukumi, kas palikuši mantojumā no padomju laikiem, nepieder pašvaldībai, tie neatrodas uz pašvaldības zemes un bieži nav zināms, kas ir to īpašnieks. Tāpēc šeit nenotiek pārbaudes. Nav zināms, cik šādu laukumiņu ir; tos nav iespējams demontēt. Ko ar tiem darīt, pašvaldībai vēl nav līdz galam skaidrs.

Pašvaldībā gan norādīja, ka ir centieni sameklēt īpašnieku. Dažkārt izdodas vienoties par nojaukšanu vai atjaunošanu. Bet, cik tādu bijis un cik vēl palikuši – pašvaldībā neņemas teikt.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā stāstīja, ka ik gadu laukumiņos savainojas simtiem bērnu ne tikai no Rīgas. Bērnu ķirurgs Jānis Upenieks norādīja, ka traumas tiek gūtas, gan spēlējoties 30 gadus vecās konstrukcijās, gan pavisam modernās.

"Mēs diemžēl esam redzējuši, ka krīt arī no jauniem moderniem laukumiņiem, kur ievērotas visas prasības. Līdz ar to tas 100% nepasargā. Bet, protams, ja tur ir nedrošas konstrukcijas, traumu risks ir daudz augstāks. Tas, ko mēs redzam, ir kritieni, kas rezultējas ar lūzumiem. Ir bijuši mežģījumi. Dažādas brūces," stāstīja mediķis.

Pēdējo gadu laikā nav dzirdēts par gadījumiem, kas atstāj nopietnas sekas uz visu dzīvi. Bet, lēnām tuvojoties pavasarim, bērnu ķirurgs paredz, ka bērnu traumu skaits pieaugs.

Rīgas pašvaldība plāno šogad atjaunot 12 spēļu laukumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti