Pusdiena

Skeletonistu Tomasu Dukuru diskvalificē Pasaules kausa posmā Īglsā

Pusdiena

Trampa politiku Tuvo Austrumu konfliktā vērtē atzinīgi, citur pasaulē - piesardzīgi

Rīgā aprīlī vērs pirmo kolumbāriju – tā izmaksas augušas divas reizes

Rīgā aprīlī vērs pirmo kolumbāriju – tā izmaksas augušas divas reizes

Aprīlī pirmajām urnām plānots atvērt Meža kapos izbūvēto kolumbāriju. Rīgas pašvaldības veiktajā aptaujā secināts, ka pilsētnieki ļoti pieprasa vietu, kur varētu izvietot urnas ar aizgājušo pelniem. Gada laikā izbūvētajā kolumbārijā gan būs tikai 288 ligzdas, kur katrā varēs ielikt četras urnas. Būvniecības laikā divas reizes augušas izmaksas, sasniedzot 175 000 eiro. Tos Rīgas dome plāno atpelnīt, tirgojot kolumbārija vietas.

Rīgas domes Mājokļu komitejas deputāti ceturtdien, 16.februārī, klātienē aplūkoja, kā pēc pašvaldības pasūtījuma īstenots domes vairāku gadu solījums Otro Meža kapu dienvidu daļā izbūvēt kolumbāriju jeb vietu mirušo pelnu urnām.

Kolumbārijs izveidots kompozīcijā no divpadsmit 2, 3, 4 un 5 līmeņu būvēm, kuru centrā uzlikta trīs metru augsta un pusotru plata stikla skulptūra, ko rotā uzraksts "Viņi vienmēr paliks mūsu atmiņās". Skulptūru radījis tēlnieks Edgars Kvjatkovskis.

"Stikls ir ļoti interesants, tas ir gaismas spēles caurlaidīgs, tas maina tonalitāti un krāsu atkarībā no apgaismojuma. Uz šī objekta ir attēlots koks, no kura aizlido putni tālumā," klāstīja Kvjatkovskis.

Par viņsauli rīdzinieki aktīvi domā, liecina Rīgas pašvaldības aptauja, kurā liela interese izrādīta tieši par kolumbāriju, stāsta Kapsētu pārvaldes priekšnieks Gints Zēla.

"Pieprasījums ir diezgan liels. Cilvēki ļoti regulāri interesējas par iespēju, kad beidzot pašvaldība to nodos ekspluatācijā. Līdz ar to šobrīd ir kādi 15-20 cilvēki, kas regulāri interesējas," teica Zēla.

Kapsētu pārvalde domā, ka kolumbārija 288 ligzdas būs aizņemtas gada laikā. Katru gadu Rīgā apglabā ap 7000 cilvēku, un vidēji līdz 1000 gadījumos aizgājušo radinieki lemj par labu kremēšanai.

Pašvaldība skaidro, ka kolumbārija izveides izmaksas no sākotnēji lēstajiem 85 000 eiro dubultojušās līdz 175 000, jo projekts padarīts ainaviskāks ar labiekārtotu apkaimi. Lai segtu izmaksas, tēriņus plānots iekasēt no urnu vietu tīkotājiem.

"Viena vieta iznāks noteikti mazāk par tūkstoti [eiro]," teica Zēla, norādot, ka Kapsētu pārvalde Rīgas domē iesniegs projektu par to, cik izmaksās viena vieta. Tā tiks aplēsta, kopējos kolumbārija izveides tēriņus izdalot ar vietu skaitu. "Provizoriskie aprēķini liecināja, ka tie varētu būt ap 700 eiro".

Pēc ekspertu aplēsēm, ar pašreizējiem mirstības rādītājiem Rīgas kapos vietas pietiks vien 10 - 15 gadiem. Atvērtas kapsētas jauniem apbedījumiem galvaspilsētā ir tikai divas - Bolderājā un Jaunciemā. Pašvaldība plāno attīstīt arī Sarkandaugavas kapus, kam rezervēti papildu 11 hektāri zemes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt