Panorāma

Pabeidz Zolitūdes krimināllietas izskatīšanu apgabaltiesā

Panorāma

Panorāma

VisLatvijas vidusskola ieguvusi akreditāciju

Rīgā akreditāciju ieguvusi Covid-19 vakcīnskeptiķu veidotā vidusskola

"VisLatvijas vidusskola," kuras ideja sākotnēji dzima vakcīnskeptiķu vidū, šā gada sākumā ir saņēmusi valsts akreditāciju. Lai gan skolai vēl ir jānokārto virkne uzdevumu, ko noteicis Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD), tai ir tiesības gan mācīt bērnus, gan arī izsniegt atestātus.

Rīgā akreditāciju ieguvusi Covid-19 vakcīnas pretinieku veidotā vidusskola
00:00 / 02:59
Lejuplādēt

Vislatvijas vidusskola – tautā saukta arī par vakcīnskeptiķu skolu. Ideja dibināt skolu, kurā nebūtu jāievēro Covid-19 ierobežojumi vai jāvakcinējas, radās laikā, kad valstī bija noteikti visai stingri kovida pandēmijas ierobežojumi. Kopš šā gada 6. janvāra šī skola ir oficiāli akreditēta.

Vislatvijas vidusskolai akdreditācija ir piešķirta uz sešiem gadiem. Tā drīkst rīkot izlaidumus, izsniegt atestātus, kā arī pieteikties valsts un pašvaldību finansējumam.

Atšķirībā no vairuma citu iestāžu,

tā ir privāta tālmācības skola, kur no pirmās līdz 12. klasei mācās 540 skolēnu, par kuru izglītošanu vecākiem mēnesī jāmaksā 45 eiro. Skolā māca 32 skolotāji.

Skolas pārstāvji norādīja, ka mācību iestādē mācās arī bērni, kas dzīvo ārpus Latvijas.

Iepriekš daudzkārt izskanēja informācija, ka šo skolu sāka dibināt personas, kas skaidri nostājās pret obligātu Covid-19 vakcināciju, taču viens no skolas dibinātājiem Arvils Pekuless norādīja, ka viņiem tas nav bijis galvenais fakts un ka viņi no paša sākuma bijuši par cilvēka brīvu izvēli.

"Mēs esam konceptuāli atrisinājuši pedagogu trūkuma problēmu. Mums šādas lietas nav. Mums ir tieši pretējs efekts – mums ir iespēja izvēlēties laukos pieejamos skolotājus. Otrais, un, es domāju, ka tas ir būtiskākais punkts, ir tas, ka mēs pilnībā esam atrisinājuši jebkādus mobingus un vardarbības. Latvijā šī pilnīgi noteikti ir problēma. Klasiskajā skolu sistēmā ar šo ir grūti tikt galā, bet mūsu skolā jūtas kolosāli. Pēdējās anketēšanas, ko veica Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvji, uzrādīja rezultātu, ka 99,5% mums norādījuši, ka viss ir ļoti skaisti un forši, un jūtas brīnišķīgi," stāstīja Pekuless.

"Mans bērns jūtas ļoti labi. Viņš var apvienot gan mācības, gan sportu, gan vēl dažādas intereses, neskrienot ar slapju muguru," klāstīja Krista Milberga, kuras dēls skolā mācās jau otro gadu un tagad ir 5. klasē.

Akreditāciju viņa vērtēja kā unikālu procesu, jo dibinātāji ar valsti spēja vienoties par kopīgām vērtībām. Viņa norādīja, ka citās skolās ir daudz problēmu, kuras vecākiem nav iespējams labot. "Klasiskā skolā bērni nāk, protams, no dažādām ģimenēm. Dažādi risina dažādus jautājumus. Tā strīdu vadība, strīdu risināšana diemžēl pagaidām nav tādā līmenī, lai varētu teikt, ka tas bērniem ir draudzīgi."

IKVD informēja, ka ekspertu komisija rūpīgi izvērtējusi izglītības kvalitāti un atzinusi, ka skola veikusi ievērojamu darbu, tomēr atklātas nepilnības.

"Skolai šobrīd ir sakārtota materiālā bāze, ir nokomplektēts pedagogu kolektīvs, ir izveidota tālmācības sistēma. Tomēr ir virkne ieteikumu, kas skolai ir jāuzlabo, ir konkrēti uzdevumi ar šiem termiņiem. Piemēram, skolas dokumentācija jāsakārto vēl līdz galam, ir skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas gan diagnosticēšana, gan pati šī kārtība jāpilnveido," teica dienesta pārstāve Sarmīte Dīķe.

Pērn skola nevarēja saņemt akreditāciju nekvalitatīvas izglītības programmas un nepietiekama pedagogu skaita dēļ. Tagad liela daļa problēmjautājumu ir atrisināta. Pašlaik skola valsts noteikumus pilda, tāpēc tā var izsniegt izglītības dokumentus. Savukārt, ja valstī atkal atgriezīsies pie obligātās Covid-19 vakcinācijas un skola to nolems neievērot, tad akreditāciju var atņemt, norādīja IKVD.

"IKVD līdz pat sešiem mēnešiem sekos līdzi, kā skolai veicas ar ieteikumu ieviešanu. Ja ir kaut kas, kas ir ārpus normatīvajiem aktiem (..). Ja ir manāmas kādas pretvalstiskas vai tas, kas nedrīkstētu būt, tad akreditācija var tik anulēta, un jautājums par akreditācijas anulēšanu tikt izskatīts momentāli," teica dienesta pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti