Panorāma

Sals apgrūtina palīdzības sniegšanu ukraiņiem uz robežas

Panorāma

Panorāma

Aizlūdz par Holodomora upuriem

Rīgā aizlūdz par Holodomora upuriem

Reiz mūs gribēja iznīcināt ar badu, tagad – ar tumsu un aukstumu – tā šodien, Holodomora atceres dienā uzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Mākslīgi izraisītā bada – holodomora – upurus un arī tos, kuri šodien cieš Ukrainā un pretojas Krievijas brutālajai varai piemin daudzviet pasaulē. Arī Latvijā, kur Svētā Pētera baznīcā Rīgā notika ekumeniskais aizlūgums.

Aizlūgums baznīcā notika gan latviešu, gan ukraiņu valodā. Tajā pieminēti padomju režīma nežēlīgi nogalinātie vairāk nekā desmit miljoni cilvēku. Viņi gāja bojā vēl padomju režīma mākslīgi izraisītā masveida badā. Vadīt šo aizlūgumu no Kijivas speciāli ieradies ukraiņu pareizticīgo mācītājs.

"Katru gadu mēs šo dienu atzīmējam Kijivā. Holodomora upuru piemiņas dienu. Bet šodien es esmu šeit un es saprotu, ka arī šeit visiem sāp par Ukrainu. Nenoliedzami mēs esam ļoti pateicīgi par iespēju šeit noturēt aizlūgumu un par to, ka šeit ir šis pasākums. Un tieši šogad ir 90. gadadiena šim genocīdam," norāda Kijivas Metropoles pārstāvis Stepans Almess.

Serhijs Latvijā ieradās pirms četriem mēnešiem, kaujās viņam ievainoja labo roku. Nevarējis šodien neatnākt.

"Precīzi neatceros, bet pirms dažiem mēnešiem biju uz lūgšanu par Ukrainu. Man ļoti patika. Manu dvēseli tā aizgrāba, un vēlos to pašu šodien izjust šeit," saka ukrainis Serhijs.

Pasākuma organizatori uzsver – nedrīkst aizmirst vēstures notikumus un to, ko Krievija nodara Ukrainai pašlaik.

"Mēs īstenībā gribam pateikt, ka mēs atceramies. Mēs atceramies gan to, kas ir noticis pirms 90 gadiem, gan mēs ļoti labi varam savilkt paralēles ar to, kas notiek šobrīd. Un pirms 90 gadiem pasaule nezināja to, kas notiek Ukrainā. Šobrīd mēs visi zinām," uzsver “Latvijas ukraiņu kongresa” valdes priekšsēdētāja Jana Streļeca.

Un pēc aizlūguma visi kājām devās līdz laukumam pie Okupācijas muzeja, lai iedegtu sveces,

Sanākušie noturēja klusuma brīdi, noklausījās amatpersonu, viesu no Ukrainas uzrunas un dziedāja patriotiskas dziesmas. 

"Pirms 90 gadiem viņi mēģināja iznīcināt mūsu tautu, nobadinot. Bet tagad varam redzēt, ka to pašu cenšas panākt ar ieročiem, uzbrukumiem, elektrības atslēgšanu. Tas nozīmē, ka padomju režīms aizvien eksistē," norāda Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Un kā tolaik, tā tagad bojā gājušo piemiņai tumsā mirdzēs sveces. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti