Rīgā 16.martā pagaidām pieteikti «Daugavas vanagu» un biedrības «Nacionālo karavīru atbalstam» pasākumi

Leģionāru piemiņas dienā, 16.martā, Rīgā pagaidām pieteikts tradicionālais biedrības "Daugavas Vanagi" gājiens un biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" sapulce, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.

Biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa pieteikusi gājienu ar aptuveni 100 dalībniekiem. Gājiens sāksies ap plkst.11 pie Rīgas Sv.Jāņa baznīcas, turpināsies pa Kaļķu ielu, Brīvības bulvāri un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" ir pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.7 līdz plkst.13. Plānots, ka tajā piedalīsies 20 cilvēki.

Šmelde gan norāda, ka pašvaldība vēl nav izskatījusi šos pieteikumus un tie vēl tiks vērtēti.

Parasti 16.martā notiek arī protesti pret leģionāru piemiņas dienas pasākumiem.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti