Rīgā 13 sabiedriskā transporta maršrutos varēs iekāpt tikai pa priekšējām durvīm

Rīgā no 1. septembra kopumā 13 sabiedriskā transporta maršrutos – 1., 13. trolejbusa un 10., 20., 28., 34., 35., 43., 47., 54., 57., 59., 60. autobusa maršrutā – iekāpšana tiks organizēta tikai pa priekšējām durvīm, informēja Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

"Rīgas satiksmē" skaidroja, ka iepriekš minētajos sabiedriskā transporta maršrutos tiek atjaunota kārtība, kas paredz, ka pasažieru iekāpšana sabiedriskā transporta līdzeklī notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana pa vidējām un aizmugures durvīm. Minētā kārtība tiks ieviesta arī divos jaunos autobusu maršrutos – 57. un 59. Tādējādi no 1. septembra šāda kārtība tiks noteikta 13 sabiedriskā transporta maršrutos.

"Šādas kārtības mērķis ir mainīt pasažieru paradumus tā, lai tie reģistrētu katru braucienu, samazinātu bezbiļetnieku skaitu, kā arī veiktu precīzu pasažieru uzskaiti,

kas jānodrošina saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Tāpat ar šādu kārtību  iespējams ierobežot to personu skaitu, kuri sabiedriskajā transportā pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā," skaidroja "Rīgas satiksmes" pārstāvji.

Bartaševiča-Feldmane atzīmēja, ka brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles, tādējādi vadītājs seko līdzi, lai visi pasažieri veiktu reģistrāciju.

Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iekāpšanas kārtība nemainās un notiek pa vidējām durvīm.

Rūpējoties par darbinieku un pasažieru drošību, to sabiedriskā transporta vadītāju kabīnes, kuras bija atvērtā tipa, ir aprīkotas ar speciālu aizsargstiklu, tādējādi vadītājs un pasažieris var ievērot papildu drošību. Tāpat visi sabiedriskā transporta līdzekļi katru dienu tiek pastiprināti tīrīti un dezinficēti, norādīja uzņēmumā.

Projekts, kura laikā iekāpšana sabiedriskā transporta līdzekļos notiek pa priekšējām durvīm, uzsākts  2019. gada 8. jūlijā ar mērķi palielināt braucienu reģistrāciju daudzumu par 15%. Rezultāti liecināja, ka reģistrēto braucienu skaits projektā iesaistītajos maršrutos palielinājās par vairāk nekā 20%, norādīja uzņēmumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti