Pusdiena

Pusdiena 29.09.2016

Pusdiena

Saeima skatīs gan «Vienotības», gan ZZS piedāvātos VID reformas variantus

Rīgā 13 izglītības iestādes visu septembri strādā bez direktora

Rīgā 13 izglītības iestādes visu septembri strādā bez direktora

Sešām skolām, pieciem bērnudārziem un divām interešu izglītības iestādēm Rīgā aizvien nav atrasti vadītāji jeb direktori. Radušos situāciju direktoru arodbiedrībā skaidro ar paaudžu maiņu un to, ka daudzi direktori šogad izvēlējušies doties pensijā un jaunie vadītāji jāmeklē Rīgas pašvaldībai.

Šonedēļ noslēdzas pirmais jaunā mācību gada mēnesis, un kopumā 13 izglītības iestādes Rīgā visu septembri strādā bez vadītāja jeb direktora. Vadītāja aizvien nav pieciem bērnudārziem, sešām skolām un vēl divām interešu izglītības iestādēm, tostarp Bolderājas Mūzikas un mākslas skolai.

“Mums viss notiek. Mums nav nekā neierasta un nav nekā tāda, ko mēs nevarētu atrisināt, mēs esam veiksmīgi 1. septembri palaiduši. Esam uzņēmuši audzēkņus, tā kā mums viss notiek. Konkurss bija izsludināts augusta beigās vai septembra sākumā,” stāsta Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas direktora pienākumu izpildītāja Helga Jaksone. Skolai pašreiz nav vadītāja, jo iepriekšējā direktore vasaras sākumā izlēmusi doties pensijā.

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas viceprezidente Aija Melle skaidro, ka pašlaik skolās notiekot paaudžu maiņa, un īpaši šogad daudz direktoru izvēlējušies pensionēties. Atrast citu vadītāju ne vienmēr ir viegli darba sarežģītības un atbildības dēļ.

“Visur ir vietu izpildītāji, pienākumu izpildītāji. Ja jau nav vadītāja, nav direktora, tad ir divi varianti.

Vai nu viņš vispār [direktors] ir lieks, un skola strādā, vai arī sistēma ir tik ļoti labi sakārtota, ka vadītājs var arī kādu brīdi nebūt. Ir pienākumu izpildītāji, un es domāju, ka skolas ļoti normāli strādā,” saka Melle.

Atbildīgajā Izglītības ministrijā skaidro, ka šādu konkursu rīkošana ir salīdzinoši jauna prakse. Tos rīko vien trešo gadu, un ar to organizēšanu pašvaldībām ne vienmēr veicas raiti. Neesot gan normāla situācija, kad septembrī skolas uzņem bērnus un sākas aktīvs mācību darbs, bet nav kas ieņem vadošo direktora amatu.

Rīgas domē skaidro, konkurss norit vairākās kārtās un pēcāk direktori jāapstiprina domes sēdē. Sagaidāms, ka tas varētu notikt tikai oktobrī vai novembrī. “Parasti tas notiek tā, ka direktors aiziet līdz ar mācību gada beigām, bet mēs konkursu nesludinām vasarā. Mēs to esam kādreiz darījuši, bet tas ir ļoti nesekmīgi. Vasaras periods ir tas periods, kad faktiski cilvēki neskatās sludinājumus. Tā nav problēma, jo tad mēs ieliekam pienākumu izpildītāju, un dabiski, ja veicas, tad mēs sagaidām jauno mācību gadu ar jaunu direktoru, bet ne vienmēr tas tā notiek,” skaidro domes Izglītības departamenta direktors Guntis Helmanis.

Ievērojot konkursa nolikumu un pieteikšanos izsludinot tikai mācību gada sākumā, atrast jaunu vadītāju ir maz iespēju.

Vēl jāpiebilst, ka bez direktoriem trūkst arī citu izglītības darbinieku, visvairāk skolotāju palīgu un pirmsskolas skolotāju.

Piemēram, Rīgas izglītības iestādēs ir vairāk nekā 500 brīvu darba vietu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti