Panorāma

VID nesodīs ienākumu deklarāciju kavētājus

Panorāma

Lietuvā sāk atjaunot sliežu ceļu Mažeiķi–Reņģe

Riepas Grāpju pussalā būs jāaizvāc

Riepu ugunsgrēks Grāpju salā atklāj kārtējo nelegālo izgāztuvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Svētdien degušās riepas Rīgā, Austuves ielā, ļāvušas atklāt kārtējo nelegālo riepu izgāztuvi galvaspilsētā, tieši pie Daugavas. Bijušajā ūdens attīrīšanas stacijas teritorijā ir ne vien riepu kapsēta, bet arī bīstamas akas bez vākiem un milzu baseini. Zeme Grāpju pussalā pieder pašvaldībai, ēkas – privātam uzņēmumam, un beidzot nāksies ķerties pie teritorijas sakopšanas.  

Milzu dūmu stabs svētdien pēcpusdienā uztrauca daudzus rīdziniekus. Degošo riepu oficiālā adrese ir Austuves iela 9. Tā ir neliela ieliņa paralēli Daugavai, Grāpju pussalā, pa labi no Dienvidu tilta.

Bijusī Ūdens attīrīšanas stacija ir aiz betona žoga. Pirms dažiem gadiem tur vēl bijusi apsardze.

Teritorijā ir kanalizācijas akas bez vākiem, mežvīteņi un bezgala daudz riepu.  Iebraukt šajā teritorijā nav iespējams. Tāpēc, visticamāk, riepas ir mestas pāri sētai.

“Te blakus ir autoservisi, varbūt no turienes. Ir gan te, krastā, arī no Dienvidu tilta otras puses. Gan jau zina par šo pamesto teritoriju. Tā arī nolēma utilizēt. Kāpēc vest kaut kur..” sprieda vietējā iedzīvotāja Ludmila.

Apkaimē ir gan garāžu kooperatīvs, gan autobusu apkopes stacija un vairāki auto servisi. Tur gan apgalvoja, ka riepu izmetējus nav redzējuši.

Valsts vides dienestā (VVD) uzsvēra, ka degušās riepas, protams, ir kaitējums videi – atmosfērai. Gan Rīgas dome kā zemes īpašnieks, gan uzņēmums “JGD Investments”, kam pieder ēkas, saņems brīdinājumu sakopt teritoriju.

“Norobežot teritoriju un sakārtot teritoriju, lai tur nenokļūst nepiederošas personas. Un izvākt šīs riepas un visu, kas tur atrodas. Un lai riepas tur vairāk nevar novietot,” par doto uzdevumu pastāstīja VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktores vietnieks Elmārs Jasinskis.

Par šo nepilnus 7 hektārus lielo teritoriju Grāpju pussalā gadiem turpinās tiesvedība.

Pirms 12 gadiem tieši par darījumiem šajā teritorijā, kas nesuši zaudējumus pašvaldībai, amatu zaudēja “Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs Uldis Bambe. Zeme pieder Rīgas domei, žogs un būves - uzņēmumiem, kam mainās nosaukumi, bet ne īpašnieki.

“Cik redzam pēc Zemesgrāmatas, fiziskās personas ir tās pašas. Mums ir tiesvedība par privatizāciju. Ņemot vērā, ka viņiem pieder būves, viņi grib dabūt milzīgu, lielu zemes gabalu. Tajā pašā laikā viņi no firmas, kas aizgāja uz maksātnespēju, nemaksā nomas maksu,” pastāstīja Rīgas vicemērs Oļegs  Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).

Dome nešaubās, ka degušās riepas ir ēku īpašnieka atbildība.

“Visu atbildību uzņemas šīs būves īpašnieks! Mums nav iespējas kontrolēt visu, kas tur notiek!” uzsvēra Burovs.

Tikmēr uzņēmumu “JGD Investments” pārstāvošs advokāts Gints Vilgerts pauda, ka riepas nav viņu īpašums.

“Riepas nav mūsu īpašums un ir nokļuvušas tur prettiesiski! Vērsīsimies policijā par šo faktu. Zeme nekad nav bijusi mūsu īpašums. Nevaram komentēt Valsts vides dienesta prasības par teritorijas sakopšanu, jo neesam vēl tās saņēmuši,” sacīja Vilgerts. 

Tikmēr nesakārtota ir visa teritorija. Viens baseins pildīts ar ūdeni, cits – ar lauskām.

Tieši degradētās vides dēļ Rīgas dome uzņēmumam, kurš saimnieko teritorijā, piemērojusi paaugstināto zemes nodokli – 3% apmērā jeb aptuveni 9200 eiro.

Uzņēmums to apstrīdēja tiesā, bet zaudēja. Tagad tiesas ceļā Rīgas dome cer sadalīt nepilnus 7 hektārus lielo zemes gabalu, ļaujot izpirkt zemi, kas atrodas zem ēkām, bet visu pārējo paturot pilsētas īpašumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti