Dienas ziņas

Smiltenes novadā tapusi veloamfībija ceļošanai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izveido lauku labumu pašapkalpošanās stendu

Riebiņu novadā izveido lauku labumu pašapkalpošanās stendu

Jau otro vasaru vidzemnieki Inese un Juris saimnieko ekosētā "Baltie zvirbuļi" Riebiņu novadā Latgalē. Un otro sezonu viņi savu produkciju piedāvā arī Latgalē vienīgajā pašapkalpošanās stendā, kas izveidots ceļa malā netālu no saimniecības. 

Dažādu zālaugu stādus, kā arī zaļumus pavasarī, savukārt kartupeļus, gurķus un citus sezonas lauku labumus vasarā garāmbraucēji, kas dodas Aglonas virzienā, var iegādāties ekosētas "Baltie zvirbuļi"  saimnieku izveidotajā pašapkalpošanās stendā.

Ideju stenda izveidošanai “Balto zvirbuļu” saimniece Inese aizguva no kādas saimniecības Vācijā, kurā viņa kādreiz strādāja.

"Šis, ko mēs redzam, ir tas, kas mums paliek pāri. Mēs gribam padalīties ar to produkciju, ko mēs ražojam, bioloģisku produkciju, ko dodam saviem bērniem. Ja nav daudz produkcijas, daudz vieglāk ir piedāvāt cilvēkam to ceļmalā. Piebrauc, apstājas, patīk cena, nepatīk, iemetu naudiņu, paņēmu, aizbraucu," pastāstīja saimniece Inese Bikše.

Lai arī šāda pašapkalpošanās ceļmalā Latgales iedzīvotājiem pagaidām nav ierasta, par cilvēku negodīgumu sūdzēties nevar - stendam darbojoties visu pagājušo vasaru, naudas daudzums kasē neatšķīrās no paņemto preču daudzuma, novērojis Ineses vīrs Juris.

Vidzemniekiem Inesei, Jurim un viņu pieciem bērniem "Baltie zvirbuļi" pagaidām ir vasaras rezidence. Lai arī īpašums Latgalē, Riebiņu novadā, tika iegādāts pirms 11 gadiem, finansiālās iespējas saimniekot šeit pilnvērtīgi ģimenei nebija. Tāpēc, lai zeme būtu sakopta un uzturēta, tā tika izīrēta vietējiem zemniekiem. 

"Pagājušajā gadā mēs pirmo reizi atbraucām, uzstādījām siltumnīcu un ar visiem bērniem uz vasaras sezonu pārvācāmies uz šejieni. Mūsu mērķis ir izveidot saimniecību, kas varētu uzturēt mūs un mūsu piecus bērnus tā, lai mums nevajadzētu skriet uz visām pasaules pusēm, pelnīt naudiņu, neredzēties mēnešiem, bet attīstīt to mazo lauksaimniecību arī Latvijā," pastāstīja Inese.

Pašlaik savām vajadzībām ģimene tur arī mājlopus, vistas un trušus. Nākotnes plānos ir izveidot vēl vienu siltumnīcu, kā arī sakārtot māju un saimniecības ēkas, lai "Baltie zvirbuļi" kļūtu par pastāvīgu ģimenes dzīvošanas un saimniekošanas vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt