Sadaļas Sadaļas

4. studija

Kas notiek, pašvaldības īres dzīvokļi kļūst par privātīpašumu

4. studija

4. studija

Brīdinošās lentas neatbrīvo no atbildības par netīrītajiem jumtiem

Rīdziniekus aicina ziņot par ilgstoši netīrītiem ēku jumtiem

Rīdziniekus aicina ziņot par ēkām, pie kurām ilgstoši stāv norobežojošās lentas un sniegs no jumta netiek notīrīts.

Rīga ir kļuvusi par sarkanbaltsarkano lentīšu galvaspilsētu. Ne jau patriotisma dēļ, bet tāpēc, ka neskaitāmās vietās ir uzstādītas lentītes vai barjeras, kas brīdina par to, ka, iespējams, no rīta var krist lāstekas un sniegs. Vai ar to pietiek?

Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde pastāstīja, ka norobežojumi pieļaujami uz neilgu laiku, ņemot vērā, ka trūkst speciālistu, kuri sniegu un lāstekas no jumtiem var notīrīt. "Tomēr nav pieļaujams, ka lentas stāv nedēļu, divas vai līdz pavasarim. Šādos gadījumos, ja iedzīvotāji redz, ka tas ir ilgstoši, par to ir jāziņo vai nu pašvaldības policijai vai Administratīvajai inspekcijai," uzsvēra Šmelde.

Viņa paskaidroja, ka bīstamība ir jāatrisina nekavējoties. Tādējādi, ja norobežojumi uz ielas ir trīs vai četras dienas, par to ir jāziņo. Sodi par nenotīrītiem jumtiem fiziskām personām ir līdz 350 eiro un juridiskām – 1400 eiro.

Šomēnes par nenotīrītiem jumtiem jau ierosinātas 115 administratīvās lietas. Daļa no tām vēl tiek izskatītas, un, visticamāk, namu īpašniekiem vai apsaimniekotājiem tiks piemērots sods.

Šmelde pastāstīja, ka domes darbinieki dodas Rīgas ielās un fotografē katru konkrēto namu vairāku dienu garumā. "Hop, četras dienas nav novāktas šīs barjeras, kaut kādi ledus krāvumi vai sniega sanesumi joprojām uz notekām ir redzami, un viss – piestādām sodu! Automātiski – bez spēlēšanās, tā, lai kājāmgājējiem nav nepārtraukti jādomā, kur viņš drīkst iet pa ietvi un kur nedrīkst!" uzsvēra Šmelde.

Pašvaldības iestādēm tiek izsūtīti atgādinājumi par to, ka ir jānotīra sniegs. Bet saistībā ar privātajiem ēku īpašniekiem domē reaģējam uz iedzīvotāju ziņojumiem, kā arī tiek veikta apsekošana.

"Rīgas namu pārvaldniekam" (RNP) ir arī savi darbinieki, kuri var tīrīt sniegu no jumtiem. Tam nepieciešams sertifikāts darbam augstumā. Tiek pieaicināti arī ārpakalpojuma sniedzēji. Šobrīd ir mājas, kurās ir šie darbi veikti arī vairāk nekā vienu reizi. RNP pārstāvis Krists Leiškalns pastāstīja, ka vairākām ēkā jumti tīrīti ne vienu reizi vien. Un tomēr esot gadījumi, kad laikus nav notīrīti jumti, jo RNP saimniecībā vairāk nekā 4000 ēku. "Administratīvie sodi par vietām, kas ir gan trotuāri, gan iekšpagalmi, gan jumti, kur var būt lāstekas, tad kopumā šobrīd sodi ir piemēroti deviņi. Vairākos gadījumos ir piemēroti brīdinājumi, bet ir gadījumi, kad ir naudas sods piemērots," pastāstīja Leiškalns.

Rīgas domē uzsvēra, ka ir nepieciešams ziņot par netīrītajiem jumtiem, lai ātrāk varētu vērsties pie nama īpašnieka ar prasību bīstamību novērst, kas ir viņu pienākums.

"Ja gājējs uz nedrošas ietves ir paslīdējis vai guvis kādu citu traumu, piemēram, no lāstekām, tad viņš var vērsties pret apsaimniekotāju tiesā, prasot atlīdzināt kaitējumu, kas ir nodarīts – gan fizisko, gan emocionālo," norādīja Šmelde. 

Norobežojošās lentas un barjeras nenozīmē, ka mājas īpašnieks vai apsaimniekotājs vairs nav atbildīgs par to, ja krītoša lāsteka vai sniegs traumēs cilvēku vai transportlīdzekli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt