Rīdzinieku karti varētu izsniegt aptuveni 400 000 iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jaunās rīdzinieka kartes būs iespējams saņemt no novembra vidus, šodien paziņoja uzņēmums „Rīgas satiksme" (RS). Tieši ar šīm kartēm no nākamā gada janvāra Rīgas sabiedriskajā transportā  būs iespējams braukt ar 50% atlaidi. Lai ieviestu rīdzinieka kartes, uzņēmums "Rīgas satiksme" izveidojis piecus jaunus klientu apkalpošanas centrus, bet nosaukt kopējo izmaksu apjomu pagaidām vairās. Plānots, ka rīdzinieka statusu apliecinošo dokumentu pakāpeniski izsniegs gandrīz 400 000 iedzīvotāju.

Par izmaiņām pagaidām nav jāuztraucas tiem personalizēto e-talonu lietotājiem, kuriem braukšanai sabiedriskajā transportā piemērotas kādas atlaides, piemēram, skolēniem, studentiem un pensionāriem.

Viņu e-talonus pret rīdzinieka kartēm nomainīs, beidzoties to derīguma termiņam. Tāpat arī pārējiem Rīgā deklarētajiem personalizēto e-talonu lietotājiem. Viņiem gan kādā no "Rīgas satiksmes" klientu centriem, internetā vai pa tālruni jāpiesakās rīdzinieka statusam. Vēlāk decembrī to varēs automātiski aktivizēt kādā no biļešu automātiem.

Iedzīvotāji, kuri līdz šim nav lietojuši personalizēto e-talonu vai arī tikko deklarējušies Rīgā, uz klientu centru pēc rīdzinieka kartes varēs doties no 15. novembra. Pieteikumu varēs aizpildīt arī elektroniski „Rīgas satiksmes" mājas lapā, saka RS preses sekretārs Viktors Zaķis.

„1.novembris, viņš aizpilda anketu, pievieno fotogrāfiju, viņš norāda, kurā klientu apkalpošanas centrā viņš vēlas saņemt sagatavoto rīdzinieka karti. Un no decembra viņš var atnākt pakaļ, kartei, kura norādītajā klientu apkalpošanas centrā jau būs gatava," skaidro Zaķis.

Uz Latvijas Radio jautājumu, vai nebūtu lietderīgāk gatavās rīdzinieka kartes izsūtīt pa pastu, lai neliktu iedzīvotājiem ziemā gaidīt rindās, „Rīgas satiksmes" vadītājs Leons Bemhens atbildēja, ka ar sūtīšanu viņiem iepriekš ir bijusi negatīva pieredze. Turklāt katram par savu rīdzinieka karti būs nepieciešams parakstīties.

„Es šeit negribētu vainot nevienu konkrēti, ne kurjerfirmas, ne pastu, bet tā pieredze mums nav īpaši laba. Tāpēc mēs tieši gatavo dokumentu pa pastu neizsūtīsim," norāda Bemhens.

Cik izmaksās šāda masveida pārēja uz rīdzinieka kartēm, „Rīgas satiksme" pašreiz neatklāj. Tomēr skaidrs, ka lēti tas nebūs.

Pastāv gan bažas, ka jaunā sistēma vēl vairāk samazinās "Rīgas satiksmes" ieņēmumus, un daļa Rīgas domes plānoto papildu nodokļu ieņēmumu būs jānovirza satiksmes uzņēmumam.

„Pa lielam tas viss priekš "Rīgas satiksmes" ir pa nullēm. Ja mēs kaut ko zaudējam uz pasažieriem, tad tas tiek atgūts uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa rēķina," saka Bemhens.

Rīgas dome arī norādījusi, ka lētāki braucieni sabiedriskajā transportā ir tikai pirmā no priekšrocībām, kas pienāksies galvaspilsētā deklarētajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti