Rīdziniekiem varētu ļaut balsot par pilsētas naudu apkaimēm svarīgiem projektiem

Rīgas Apkaimju alianses valde ar Rīgas izpilddirektoru Juri Radzeviču strādā pie līguma, kas paredz izmēģinājuma projektu, kurā Rīgas iedzīvotāji varēs balsot par savai apkaimei svarīgu projektu īstenošanu 2019.gadā, informēja aliansē.

Līdzdalīgās budžetēšanas (participatory budgeting) pilotprojekts paredz, ka ikviens rīdzinieks var ierosināt un lemt par apkaimei un pilsētai nepieciešamu projektu, kuru pozitīva rīdzinieku balsojuma gadījumā finansē no Rīgas pilsētas budžeta. Tātad iecerēts, ka jebkurš iedzīvotājs varēs pieteikt projektu, kuram jāatbilst noteiktiem kritērijiem – jāatrodas publiski pieejamā vietā, jāsniedz labums visai kopienai, ietilpst budžeta rāmī. Tas tiek izlikts īpašā vietnē publiskai balsošanai. Katram Rīgas iedzīvotājam būs viena “par” balss.

Pēc šāda principa līdzdalības budžetēšana darbojoties citās Eiropas valstīs, tāpēc tā ieviešanu Rīgā virzīja arī Rīgas Apkaimju alianse.

Paredzēts, ka pilotprojekts varētu sākt darboties 2019.gadā.

Sākotnēji tajā projektus varēs iesniegt balsošanai Rīgas apkaimju biedrības,

kuras uzņemsies atbildību par projekta kvalitatīvu sagatavošanu un savu apkaimju iedzīvotāju iesaisti. Pirmajā gadā vienam pilotprojektam būs noteikts salīdzinoši neliels finansējums, taču 2020.gadā gan kopējais, gan vienai iecerei atvēlētais finansējumu varētu būtiski palielināties.

Iecerēts kā konsultatīvos partnerus piesaistīt “Mana balss” speciālistus, kas sniegtu praktiskus padomus šādas balsojuma interneta vietnes izveidei.

Pašlaik Rīgā, kur ir 58 apkaimes, attiecīgās biedrības ir izveidotas vien 18 apkaimēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti