Rīta Panorāma

Intervija ar vokālo grupu "Framest"

Rīta Panorāma

Latvijā radītā dizaina daudzveidība izstādē "Humanizācija"

Rīdzinieku domas par biļešu cenām

Rīdzinieki sabiedriskā transporta cenas salīdzina ar dzīvi Dubaijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nu jau vairākas dienas Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem par sabiedriskā transporta biļeti ir jāmaksā teju divas reizes dārgāk kā iepriekš, proti, viens eiro un 15 centi. Rīdzinieki cenas salīdzina ar Dubaiju un atzīst, ka reizēm ar taksometru braukt ir izdevīgāk, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma". Daļa pilsētnieku gatavojas pārsēsties uz velosipēdiem un "Rīgas satiksmei" (RS) nemaksāt ne centa.

Lielākā daļa sastapto Rīgas sabiedriskā transporta pasažieru nav apmierināti ar biļešu cenu celšanos. Tomēr viņi arī atzīst, ka izvēles nav un būs vienalga jābrauc.

Pilsētnieki ir neapmierināti ar to, ka cenu kāpums bijis tik straujš un negaidīts. Ja šis process būtu noticis pakāpeniski vairāku gadu laikā, tad ar to būtu vieglāk samierināties.
 

"Ārprāts! Gandrīz kā Dubaijā," sacīja Eva.

"Es reti braucu ar sabiedrisko transportu. Parasti ar mašīnu, bet tā kā centrā nav kur to nolikt, pirmo reizi pa pusgadu braucu. Bet tās ir šausmas, es domāju, ka būs vairāk bezbiļetnieku," uzskata Deniss.

"Nepatīkami, ka ir cēlušās cenas, bet ko darīt - vienalga ir jābrauc uz darbu, ar mašīnu taču nebrauksi katru dienu," stāsta Diāna.

Savukārt tie, kuriem Rīgas dome ir piemērojusi braukšanas atlaides, piemēram, pensionāri un studenti, par cenu kāpumu nav tik noraizējušies.

"Mani kā pensionāru tas, protams, neskar, bet jaunai paaudzei, tiem, kuri strādā, tiem nekāds prieks par to nav," atzīst Kārlis.

"Man kā studentam ir pilnīgi bez maksas, tā kā mani tas īpaši nesatrauc," Latvijas Televīzijai sacīja Toms.

"Es esmu studente un man cena nemainās, bet, protams, tas ir briesmīgi," vērtē Ieva un piebilst, ka pēc studijām nedomā turpināt dzīvot Rīgā.

Lai mazinātu savus ikmēneša tēriņus, cilvēki ir gatavi meklēt citus risinājumus, kā nokļūt no punkta A līdz punktam B.


"Liela daļa cilvēku, kuri nevar vairs atļauties e-talonu, pārsēžas uz mašīnām," novērojis Staņislavs.

Savukārt Kristaps atzīst, ka "lētāk braukt ir ar taksi. Mēs divatā vakar braucām ar taksi un samaksājām 3,5 eiro".

"Tagad ir daudz biļetes nopirktas ar rezervi februārim. Pēc tam nezinu, domāšu," raidījumam "Rīta Panorāma" pastāstīja Inese.

"Jebkurā privātā uzņēmumā, ja revidents nedod atzinumu vai dod atzinumu ar iebildumiem, tad nevar nodot gada pārskatu, bet valsts uzņēmumi var šos revidentu atzinumus vienkārši uzspraust uz nagliņas. Tas, man liekas, nav pareizi, tāpēc man jau aug zaķa ausis, jo es domāju, ka nepirkšu tik dārgas biļetes," sacīja Mārtiņš.

Kamēr vieni nav pārliecināti par "Rīgas satiksmes" saimniekošanu, tikmēr citi biļešu celšanu uztver kā pašsaprotamu lietu.

"Normāli, tāda ir dzīve - kā ir, tā ir. Mani tas īpaši neuztrauc," savu viedokli pauž Toms.

Tie, kuri ikdienā dodas uz darbu, ātri ir sapratuši, ka ir izdevīgi iegādāties mēnešbiļetes. Lai gan arī tās no februāra kļuvušas dārgākas. Vēl citi ir gatavi pārsēsties uz velosipēdiem un "Rīgas satiksmei" nemaksāt vairs ne centa.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti