Nedzirdīgajiem

Punkti uz i

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

1:1 Gundars Rēders: Viesturs Kairišs

Režisors Kairišs: Valdības veidošanā neiet viegli, bet tā ir laba pārmaiņa

Lai arī pašreizējais valdības veidošanas process nav viegls, tomēr tā ir uzskatāma par labu pārmaiņu un ceļu uz jaunu demokrātisku pakāpienu. Šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda režisors Viesturs Kairišs.

Viņaprāt, valdību nevar izveidot "tik vienkārši" un arī pašreiz valdības veidošanā politiķiem neiet viegli. Tā, viņaprāt, ir vienīgā pozitīvā lieta pēcvēlēšanu periodā – laba pārmaiņa, jo vairs nestrādā "vecie mehānismi", kad varēja viegli un vienkārši vienoties, un izveidot "stagnatīvu", "jauku un mīlīgu" valdību.

"Esam ceļā uz jaunu demokrātijas pakāpienu," sprieda Kairišs.

Tomēr politiķi līdz šim ir "vāji strādājuši" un "esam iestrēguši" šajā valdības veidošanas procesā, sacīja režisors, paužot neizpratni, kādēļ Jaunā konservatīvā partija (JKP) un "Attīstībai /Par!" nevarēja izveidot valdības kodolu, bet nonāca līdz tam, ka valdības veidošana uzticēta "KPV LV" līderim Aldim Gobzemam. Viņš, pēc Kairiša domām, vēlējies izveidot valdību "par katru cenu", kas Latvijai neder.

Viņaprāt, politiķiem ir jāreaģe uz vēstījumu – 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, kas parāda, ka Latvijas iedzīvotāji nav apmierināti ar tiesiskuma un demokrātijas pakāpi, kāda Latvijā bijusi līdz šim.

Nereaģēt uz to nozīmētu sagaidīt vēl mazāku vēlētāju skaitu nākamajās vēlēšanās.

KONTEKSTS:

Kopš 13. Saeimas vēlēšanām pagājuši jau vairāk nekā divi mēneši, taču jaunu valdību parlamentā ievēlētajām partijām līdz šim nav izdevies izveidot. Neveiksmi cieta gan JKP līdera Jāņa Bordāna, gan arī Gobzema mēģinājums izveidot valdību, bet  “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidāts Artis Pabriks otrdien, 11. decembrī, paziņoja, ka nolēmis atteikties no Ministru prezidenta amata kandidāta nominācijas iespējas.

Vairākas no Saeimā pārstāvētajām partijām paudušas atbalstu "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa kandidatūrai valdības vadītāja amatam, taču "Jaunā Vienotība" šo iespēju vērtē atturīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti