Rezerves karavīriem Nacionālie bruņotie spēki šovasar plāno militārās mācības; Covid-19 radīs izaicinājumus

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šovasar plāno rīkot militārās mācības rezerves karavīriem. Personas ar militārā dienesta pieredzi var iesaukt uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām reizi četros gados, lai atjaunotu zināšanas.

Rezerves karavīriem Nacionālie bruņotie spēki šovasar plāno militārās mācības
00:00 / 04:59
Lejuplādēt
Daudzi rezerves karavīri nodarbināti arī ārvalstīs un šo personu loku ir sarežģītāk iesaukt mācībās, jo citu valstu darba devējiem nav saistošs pienākums uz mācību laiku atbrīvot šos karavīrus. Turklāt šogad papildus izaicinājums karavīru nokomplektēšanā ir Covid-19 krīzes radītie ierobežojumi.

NBS Apvienotā štāba Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes priekšnieks Gunārs Upītis skaidroja, ka papildspēkus veido gan rezerves karavīri, gan rezervisti.

Rezervists var būt jebkurš militāri neapmācīts Latvijas pilsonis vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuru var iesaukt dienestā mobilizācijas gadījumā. Militārā dienesta uzskaitē tādu ir ap 300 līdz 400 tūkstoši iedzīvotāju.

Savukārt mācības šovasar plānotas tieši rezerves karavīriem, kas ir iepriekš apmācīti, dienējuši zemessardzē vai atvaļināti no profesionālā dienesta.

“Likums nosaka, ka rezerves karavīrus var iesaukt ik pēc četriem gadiem. Taču garie starpposmi rezerves karavīriem var sarežģīt atrast iespēju piedalīties mācībās konkrētā laikā. Taču tagad rezerves karavīri var elastīgāk veidot savu mācību kalendāru, jo mācībām iespējams pieteikties biežāk,” skaidroja Upītis.

Vitālijs Kļimanovs ir atvaļināts Jūras spēku kapteiņleitnants jau deviņus gadus un līdz šim piedalījies vienās mācības. Rezerves karavīrs apstiprināja, ka, lai arī pienākumu atjaunot zināšanas viņš labprāt izpilda, taču ne vienmēr mācības iekrīt ērtā laikā, lai to savienotu ar darbu.

Savukārt NBS jauni izaicinājumi rezerves karavīru mācību īstenošanā ir arī Covid-19 krīzes dēļ. Upītis norāda, ka informāciju par dalībniekiem šī gada mācībās cer ievākt līdz 5. jūnijam. Jūlijā sāksies pirmās mācības, taču iesniegumus pieņems arī vēlāk, jo kopumā rezerves karavīru mācības noritēs līdz oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt