Rēzeknieši aktīvāk nekā citkārt vēlēšanās izmanto iespēju balsot iepriekš

Divu dienu laikā Rēzeknē vēlēšanās piedalījās jau 1113 iedzīvotāji, kas ir teju 5% no visiem balsstiesīgajiem. Salīdzinājumā ar 2013.gada pašvaldības vēlēšanām šogad izrādītā aktivitāte ir lielāka.

Līdz 3. jūnija pašvaldību vēlēšanām ir palikušas mazāk kā divas diennaktis. Daudzi balsstiesīgie šobrīd izmanto iespēju nobalsot par vēlamajiem kandidātiem jau laikus.

Visos 12 Rēzeknes iecirkņos ir novērojama mērena iedzīvotāju plūsma.

2017.gada pašvaldību vēlēšanu aktivitāte (Avots: CVK)

  • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 80150,41%)
+ -

“Mūsu iecirknī maksimālais balsstiesīgo vēlētāju skaits ir 2505 cilvēki. Pa šīm divām dienām ir bijuši jau 110 vēlētāji,” stāsta kāda Rēzeknes vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Mairis Drelings.

Iedzīvotāji min dažādus iemeslus, kādēļ viņi pie urnām dodas pirms īstās balsošanas dienas.

“Es strādāju visas šīs trīs dienas – piektdien, sestdien, svētdien. Tāpēc atnācu šodien. (..) Ir ļoti svarīgi, un ir laba iespēja, ka var atnākt atdot savu balsi agrāk,” norāda rēzekniete Elvīra.

Viņu papildina kāds cits rēzeknietis. “Mums ir jābrauc uz Jelgavu pie dēla sestdien un svētdien. Līdz ar to jābalso agrāk,” viņš paskaidro.

Pārsvarā rēzeknieši uz vēlēšanu iecirkni ierodas jau ar sagatavotu lēmumu un jau iepriekš ir izvēlējušies, par ko balsot.

Izvērtējot partijas, viņi balstījās gan uz to programmām, gan arī vērtēja kandidātus individuāli. Lielākā daļa vēlētāju gan neatklāj, kam savu balsi piešķīruši, tomēr vairāki uzsver: Rēzeknes pilsētā šodien ir laiks mainīt varu.

“Drusciņ varētu izmainīt pie varas esošos, lai nebūtu tāda pārsvara vienam spēkam,” norāda Juris. Viņu papildina rēzekniete Anastasija. “Visu biju izplānojusi. Tādus gudrus saprātīgus cilvēkus, lai mums būtu laba dzīve. (..) Man jau pietiek vecā. Jaunie bez darba staigā. Ļoti slikti. Tas ir pats sliktākais (..),” viņa klāsta.

Savukārt Ņina norāda, ka svarīgs aspekts, izdarot izvēli, ir partijas programma un personības. “Ir cilvēki, kas sevi ir parādījuši un kuri varbūt ne. Tāpēc izvēle ir, balstoties uz darbiem, – kas izpildīja savu pienākumu, kas ko apsolīja un izpildīja. Daudz kas, protams, nav izdarīts. Kā būs, tā būs,” nosaka Ņina.

Šobrīd darbs vēlēšanu iecirkņos rit mierīgi un pārkāpumi nav konstatēti. Vien pāris gadījumos personas nav varējušas piedalīties vēlēšanās neuzmanības dēļ, jo ieradās iecirknī bez personu apliecinošiem dokumentiem. “Šodien bija divi gadījumi, kad vēlētājs bija atnācis ar pensionāra apliecību. Vienam pase bija nodota kaut kur, un viņš vispār laikam nevarēs nobalsot. Viņam nav nedz pases, nedz ID kartes,” norādīja Drelings.

Raidījumā ''Pēcpusdiena'' Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa stāsta, cik daudz iedzīvotāju izmantojuši iespēju balsot iepriekšējā balsošanā 31. maijā un 1. jūnijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt