Dienas ziņas

Grieķijas lielākajā migrantu nometnē plaši ugunsgrēki

Dienas ziņas

Vilces muižā meklē vēsturisko skaistumu

Rēzekni plāno attīstīt kā stipru tūrisma centru

Rēzekni plāno attīstīt kā stipru tūrisma centru

Veicinot Rēzeknē tūrisma jomas attīstību, pilsētā notiek vērienīgu tūrisma infrastruktūras projektu realizācija ar Eiropas finansējuma piesaisti. Pašvaldība cer, ka, radot tūrisma jomas uzņēmējiem pienācīgu vidi un piesaistot investīcijas, pilsētu varēs padarīt par konkurētspējīgu tūrisma pakalpojumu nozarē.

Rēzeknes pilsētas Kovšu ezera teritorijā turpinās būvdarbi, notiek infrastruktūras sakārtošana. Jau ir paveikti ezera tīrīšanas un krastu labiekārtošanas, kā arī krastu nostiprināšanas sistēmas darbi, pašlaik notiek kafejnīcas, kempinga administratīvās ēkas un laivu nomas punkta būvniecība.

Vērienīgā projekta īstenošanai ir piesaistīts Eiropas finansējums 2,5 miljonu eiro apmērā, un tas iekļauj arī blakus esošo ielu rekonstrukciju. Tuvākajā laikā izbūvētie objekti tiks piedāvāti atklātajās izsolēs, un, kā norāda Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs, interesi par tiem ir izrādījuši gan Rēzeknes, gan citu pilsētu ēdināšanas un tūrisma jomas uzņēmēji.

"Saistībā ar kempingu kā tādu mēs plānojam to uzbūvēt augstā līmenī  – ar 4 zvaigznēm pēc kempingu reitinga, un par šo ir interese arī ārpus Rēzeknes. Latgales reģionā ar šāda veida infrastruktūru ir problēmas, un interesi izrāda no citiem Latvijas novadiem," teica Rēzeknes domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs.

Līdztekus ezera infrastruktūras sakārtošanas projektam pašvaldība ir uzsākusi arī rekreācijas centra un viesnīcas izbūves projekta realizāciju. Pašlaik ir parakstīta vienošanas par centra būvniecību ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru un notiek būvniecības iepirkuma vērtēšana.

"Mums nācās mainīt prioritātes no pašas viennīcas būvniecības uz SPA kompleksa būvniecību, un tas nozīmē, ka līdz nākama gada beigām esam gatavi izbūvēt SPA kompleksu un atrast investoru, kas jau būvēs viesnīcu ar 100 numuriem. Šī ideja vainagos mūsu galveno mērķi – atklāt jaunu nozari Rēzeknei un Latgalei arī," pauda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Jau ir notikušas divas izsoles, lai atrastu plānotā rekreācijas centra nomnieku, taču pagaidām tās nav vainagojušās ar panākumiem. Oktobra sakumā tiks rīkota trešā izsole ar starta cenu 1540 eiro mēnesī. Izsoles nosacījumi paredz, ka viesnīcas būvniecībā investoram jāiegulda vismaz 5 miljoni  eiro un jārada vismaz 35 jaunas darbavietas.

"Ir tiešām neliela summa, bet jāņem vērā, ka būs  jāiegulda līdz 10 miljoniem viesnīcas būvniecībā. Tas ir sarežģīts darbs. Rinda nestāv, bet tas nenozīmē, ka to realizēt nav iespējams. Mēs ceram, ka trešā izsole būs ar rezultātu. Ja nebūs rezultāta, – tad vēl un vēl, kamēr nesameklēsim investoru," pauda Bartaševičs.

Atjaunota un labiekārtota ezera teritorija pilsētas iedzīvotājiem un tūristiem būs pieejama jau nākamajā vasarā, savukārt rekreācijas centru plānots izbūvēt 15 mēnešu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti