Rēzeknes Ziemeļu rajonā bibliotekāri pēc pasūtījuma piegādās grāmatas uz mājām

Rēzeknes 2. bibliotēka, kas ir pilsētas Centrālās bibliotēkas filiāle, atrodas pilsētas Ziemeļu mikrorajonā. No marta iedzīvotājiem tiek piedāvāts jauns pakalpojums - grāmatu piegāde mājās. Bibliotēka nākusi ar šādu iniciatīvu, jo cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un senioriem ir apgrūtinoši piekļūt bibliotēkai nepiemērotas infrastruktūras dēļ.

Rēzeknes Ziemeļu rajonā bibliotekāri pēc pasūtījuma piegādās grāmatas uz mājāmIveta Čigāne

  Ja atrast Rēzeknes Ziemeļu rajonā vēl tālajā 1993. gadā daudzdzīvokļu mājā izvietoto bibliotēku vēl var, tad iekļūt ēkas iekšpusē nav nemaz tik viegli. Vēl padomju laikos izbūvētās kāpnes ir tik sliktā stāvoklī, ka, šķiet, tūlīt sadrups zem kājām. Tā kā bibliotēkas telpas atrodas ēkas otrajā stāvā un te nav ne pacēlāja, ne lifta, tad cilvēki ar kustību traucējumiem nokļūt bibliotēkā nevar.

  Rēzeknes 2. bibliotēkas vadītāja Inta Anspoka uzsver - te tiekot darīt viss, lai cilvēks, atnācis uz bibliotēku, saņemtu nepieciešamos pakalpojumus. Diemžēl tik nepieciešamo ēkas remontu kolektīvs ietekmēt nevar. Tāpēc, lai grāmatas atrastu ceļu pie lasītājiem – arī tiem, kuri saviem spēkiem uz bibliotēku nevar atnākt, tiek piedāvāts pakalpojums – grāmatu bezmaksas piegāde uz mājām:

  “Rēzeknes 2. bibliotēka pilsētas Ziemeļu mikrorajona iedzīvotājiem no šī gada marta piedāvā iespēju izvēlētās grāmatas, žurnālus un DVD nogādāt uz mājām. Kā zināms, 2. bibliotēka nav pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tādēļ arī radās doma iedzīvotājiem piedāvāt šo pakalpojumu.

  Uz šo pakalpojumu var pieteikties Ziemeļu mikrorajona iedzīvotāji ar kustību, redzes vai citiem funkcionāliem traucējumiem. Tie var būt arī vecāka gadu gājuma iedzīvotāji, vientuļie pensionāri, gan arī gados jauni cilvēki, kuriem ir šāda veida problēmas.”

  Lai informētu un apzinātu potenciālos grāmatu pasūtītājus, bibliotēka ir sniegusi informāciju gan laikrakstos, gan arī pašvaldības informatīvajā izdevumā, gan arī internetā. Plānots, ka grāmatu piegāde iedzīvotājiem notiks reizi mēnesī.

  “Tā būs viena diena. Mēs vēl domājam – otrdiena vai trešdiena. Viens vai divi bibliotekāri  dosies pie cilvēkiem, kuri būs pieteikušies šim pakalpojumam. Skatīsim, vērtēsim situāciju, iesim pēc noteikta maršruta. Mēs vēl visos sīkumos nezinām, kā tas būs. Viss atkarīgs no tā, cik daudz iedzīvotāju būs jāapkalpo. Pagaidām doma ir nest grāmatas somā. Mums ir iegādāta soma ar ratiņiem, un tad jau redzēs, kā tas strādās,” ieceri izklāsta Inta Anspoka.

  Lai risinātu samilzušo situāciju ar Ziemeļu rajona bibliotēkas pieejamību un arī citu telpu remonta nepieciešamību, iedzīvotāji vērsās vietējā pašvaldībā. Kā skaidro Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra vadītājas vietniece Kristīne Kokoreviča, iespējams, remonts varētu sākties jau šogad:

  “Jau pagājušajā gadā gan mēs, gan pilsētas domes vadība saņēma sūdzības no iedzīvotājiem, no vecākiem, kuru bērni apmeklē bibliotēku, - tieši par slikto bibliotēkas stāvokli. Aktualizējās jautājums par nepieciešamo remontdarbu veikšanu. Pašlaik tiek uzsāktas pārrunas ar šīs mājas apsaimniekotāju, un nākotnē mēs ļoti ceram šo problēmu atrisināt. Paredzēts ieejas kāpņu un arī šīs ēkas iekštelpu remonts. Pašlaik viss ir pārrunu procesā.”

  Aizvadītajā gadā Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajona bibliotēkā tika reģistrēts pusotrs tūkstotis lasītāju. Vidēji dienā bibliotēkā iegriežas 59 lietotāji, kas izmanto gan lasītavas un interneta pakalpojumus, gan maina grāmatas. Brīvo laiku pavadīt te nāk arī bērni un jaunieši.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti