Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas ēkas pārbūves darbi nesākas, kā plānots

Rēzeknē, sākoties jaunajam mācību gadam, divas skolas uz remondarbu laiku tika slēgtas, lai veiktu tajās vērienīgu renovāciju. Kopumā vairāk nekā 850 audzēkņiem mācību process tika pārkārtots citās pilsētas izglītības iestādēs, būvdarbi gan abās skolās nesākās, kā plānots. Rēzeknes 2. vidusskolā būvnieki uzsāka darbu septembrī, taču Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas ēkas pārbūves darbi kavējās visu mācību semestri, būvnieks tika noskaidrots vien aizvadītā gada decembrī, vairākus mēnešus skolas ēka stāvēja tukša.

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas ēkas pārbūves darbi nesākas kā plānotsLāsma Zute

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā janvāra pirmajā darba dienā pie skolas būvniekus vēl nemana. Ģimnāzijā veikt būvdarbus piedāvājumus iesniedza trīs pretendenti. Iepirkuma procesa izvērtēšana notika tik ilgi, jo vairākkārtīgi tika pieprasīti paskaidrojumi, vērtējot gan tehnisko piedāvājumu, gan kvalifikācijas atbilstību. Visu izvērtējot, par uzvarētāju iepirkumā kļuva SIA “Latvijas energoceltnieks”.

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija

“4. decembrī bija noslēgts līgums ar “Latvijas energoceltnieku”, kuri ar jauno gadu janvāra sākumā sāks remontdarbus arī ģimnāzijā, mēs esam priecīgi, ka tagad beidzot tie darbi ir sākti, no mūsu puses gatavībā jau bija sen, bet diemžēl ar iepirkumiem mēdz tā būt, ka šis process ievelkas,” atzīst Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Iepirkumam ievelkoties, ģimnāzijas telpas stāvēja tukšas, šīs skolas skolēniem mācību process, sākoties pirmajam septembrim, tika pārcelts uz 4.vidusskolu.

“Protams, mēs bijām ļoti optimistiski noskaņoti un jau vasarā pārvācāmies visi, jo projekts bija gatavs un varēja cerēt, ka vasarā sāksies darbi, tāpēc mēs rīkojāmies operatīvi un viss tika izcelts laukā un pārnests uz 4. vidusskolu, bet, kā izrādījās, mums vesels pusgads pa tukšo, līdz jaunajam gadam varējām mācīties tajās telpās,” atzīst Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.

Rēzeknes 2. vidusskolas skolēni sadalīti pa trim skolām. Lai gan tās ir neērtības, sūdzību neesot, tomēr ir jārēķinās, ka tas ir pagaidu variants, jo šādā kārtībā mācību process notiek saspiestībā. Abu skolu vērienīgā renovācija paredz ēku siltināšanu, jaunas siltumapgādes un ventilācijas sistēmas izveidi, sporta infrastruktūras atjaunošanu, jaunu dabaszinātņu un matemātikas kabinetu iekārtošanu, jauna aprīkojuma un mēbeļu iegādi.

“Tagad ir uzņemts virziens uz jaunu izglītības saturu, kas tiks balstīts uz jēgpilnu izglītību, balstīts uz kompetencēm, ļoti labi, ka šis te projekts sakrīt arī ar skolu modernizācijas projektu, jo daudzas lietas tiks iedzīvinātas šajās izglītības iestādēs, gan moderni transformējami kabineti, kad mēs varēsim viņus ļoti viegli pielāgot pāru grupu darbiem, transformēt par tādu vidi, kur var normāli pēc jaunajiem standartiem un jaunām metodēm apgūt priekšmetus, arī tādas iespējas dabā mācīties, būs arī tehniski tas viss aprīkots, jaunas tehnoloģijas, kā mēs runājām ar ministrijas ierēdņiem, ka piegādās IT tehnoloģijas, ka tām jābūt nevis šodienai, bet rītdienai,” norāda Arnolds Drelings.

Jāteic, iepirkuma procedūras laikā arī darbu summa abās skolās kļuva lielāka. Ģimnāzijā prognozētā līguma summa pieauga par miljonu, sasniedzot 7 miljonus 494 tūkstošus eiro, savukārt Rēzeknes 2. vidusskolā plānoto 2,9 miljonu eiro vietā galīgā līgumcena pieauga līdz 3 miljoniem 45 tūkstošiem, šajā skolā darbus veic būvfirma SIA “Latgalija”. To, vai būvfirmām izdosies darbus pabeigt līdz jaunajam mācību gadam, lai skolēniem nenāktos mācības turpināt citu skolu telpās, rādīs laiks.

“2. vidusskolā ir vienošanās ar būvniekiem, ka plānots pabeigt 2. vidusskolas remontdarbus līdz 1. septembrim, lai pirmajā septembrī var atsākt mācības normālā procesā, savukārt ģimnāzijā skaidrs, ka centīsimies pēc iespējas ātrāk remondarbus veikt un kaut kādā veidā virzīt, lai nākamgad varētu skolēni mācīties, bet negribas nekādus solījumus vai konkrētus darbus nosaukt, līgumā minētais termiņš ir 12 mēneši kopš būvdarbu uzsākšanas,” stāsta Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Rēzeknē uz abu renovēto skolu bāzes paredzēts izveidot reģionālas un valstiskas nozīmes izglītības centrus ar modernu infrastruktūru un maksimāli piepildītām vidusskolas klasēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti