Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Valka un Valga dienu pirms robežas slēgšanas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latgales lielākās slimnīcas informē par «Covid-19»

Rēzeknes un Daugavpils slimnīcās gatavi «Covid-19»

Rēzeknes un Daugavpils slimnīcās līdz pirmdienai, 16. martam, ar "Covid-19" simptomiem uzņemti mazāk nekā desmit pacienti, un visiem analīžu rezultāti ir negatīvi. Viens pacients slēdzienu vēl gaida. Kopumā starpgadījumu nav bijis, un iedzīvotāji ierobežojošos pasākumus medicīnas iestādēs uztver mierīgi. Slimnīcās uzsver, ka tās ir gatavas, ja būs liels slimības uzliesmojums.

"Piecos gadījumos analīzes nav apstiprinājušās, viens pacients vēl gaida atbildi. Mēs ļoti ceram, ka arī šajā gadījumā atbilde būs negatīva," pastāstīja Rēzeknes slimnīcas valdes loceklis ārstniecības jautājumos Ivars Zvīdris.

"Pa šo visu laiku mums bija iestājušies divi pacienti. Abiem tie analīžu rezultāti bija negatīvi. "Covid-19" slimība nav apstiprināta," norādīja Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Pašlaik kopumā valstī reģistrēti 34 "Covid-19" saslimšanas gadījumi. Izplatības karte liecina, ka vienam līdz pieciem no saslimušajiem deklarētā dzīvesvieta atrodas Latgalē. Pašlaik slimnīcās un daudzās citās valsts un pašvaldību iestādēs ieviesti stingri apmeklēšanas noteikumi, daudzi no pakalpojumiem nodrošināti attālināti. Latgales mediķi uzsver: režīmam ir jābūt!

"Visas valsts iedzīvotājiem ir uzdots vai likts pie sirds uzmanīties un pašiem sevi sargāt. Iedzīvotāji izturas ar sapratni," norādīja Zvīdris.

No pirmdienas Rēzeknes slimnīcā atceltas visas plānveida operācijas, mamogrāfijas skrīninga izmeklējumi un fizikālās terapijas procedūras. Daugavpils slimnīca pagaidām vēl nodrošina plānveida pakalpojumus. Abu slimnīcu vadība lūdz iedzīvotājus nekrist panikā un nepakļauties dezinformācijai.

"Tā nebūs, kā visur tiek izplatīta informācija, ka pacienti tiks pierakstīti uz pašu rindas galu. Nē. Tā rinda tiks pabīdīta vienkārši mēnesi uz priekšu," pastāstīja Semjonovs.

Bez cīņas ar dezinformāciju reģioni ir nobažījušies arī par aparatūras, medikamentu, kā arī individuālo aizsarglīdzekļu pieejamību.

"Labprāt veidotu rezerves, bet nav kur pirkt. Un ne viss, kas tiek piedāvāts tirgū, atbilst tām prasībām; par piegādēm, tad tur arī tās cenas jau sen neatbilst faktiskajai reālajai pašizmaksai," uzsvēra Semjonovs.

Tomēr par spīti grūtībām abas lielākās Latgales slimnīcas pašlaik ir gatavas arī sliktākajam iespējamam slimības izplatības scenārijam.

"Mēs esam šobrīd lēmuši tā, ka, ja, nedod Dievs, šī saslimšana izplatīsies vairāk un lielākos apmēros, tad tam tiks atvēlēta visa Infekciju slimību nodaļa. Vajadzības gadījumā mēs visu ēku varam atvēlēt," pastāstīja Zvīdris.

Medicīnas darbinieki atgādina, ka visiem ir jādomā ne tikai par sevi, bet arī apkārtējiem, tāpēc svarīgi stingri ievērot norādījumus par personīgo higiēnu, distancēšanos no citiem cilvēkiem, kā arī obligātu pašizolēšanos, atgriežoties no ārzemēm.

KONTEKSTS:

13. martā visā Latvijā spēkā stājās ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības ''Covid-19'' izplatību un būs spēkā līdz 14. aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos. Tāpat Latvija nolēmusi arī uz laiku pārtraukt starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegt visus organizētos pasākumus.

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt