Sadaļas Sadaļas

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes ēkas remontam piešķir pusmiljonu eiro

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) no valsts budžeta piešķirti vairāk nekā 530 tūkstoši eiro Inženieru fakultātes ēkas remontdarbiem. Jaunbūvētajai ēkai, kas ekspluatācijā nodota vien pirms septiņiem gadiem, konstatēti būtiski būvniecības defekti. Lai arī pašlaik turpinās tiesu darbi ar ēkas būvniecības uzņēmumu, jau tagad nepieciešams fasādes un jumta remonts, ko arī plāno veikt par valdības piešķirtajiem līdzekļiem.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes ēkas remontam piešķir pusmiljonu eiroIveta Čigāne, LR1

Ministru kabinets piešķīra nedaudz vairāk kā pusmiljonu eiro Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes ēkas remontdarbiem, jo Būvniecības valsts kontroles birojs, apsekojot ēku, norādīja uz būtiskām problēmām ar ēkas tehnisko stāvokli un, kā stāsta biroja Būvju ekspluatācijas kontroles nodaļas vadītāja Dita Bārdiņa, šī gada februārī tika sniegts atzinums par notikušo pārbaudi: „Neraugoties uz to, ka ēka ir salīdzinoši jauna – tā ir nodota ekspluatācijā 2014. gadā –

tās sienās ir izveidojušas plaisas, deformējušies pārsegumi, nosēdušās grīdas, kā arī parādījusies rūsa uz būves metāla elementiem.

Tāpat jānorāda, ka konstatētas arī neatbilstības, kas potenciāli var izraisīt risku ēkas lietotājiem. Piemēram, pavājināti nostiprinājumi, daļēji atdalījušas griestu plāksnes, nemarķēti pakāpieni un grīdas ar atšķirīgiem augstuma līmeņiem.”

Lai izvērtētu, vai izveidojušās plaisas ēkas sienās un atsevišķu konstrukciju deformācijas var ietekmēt ēkas drošumu, Būvniecības valsts kontroles birojs ir uzdevis ēkas īpašniekam, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, veikt detalizētu ēkas tehnisko izpēti tajās vietās, kur konstatēti defekti. Pēc detalizētas izpētes būs skaidrs, vai ēkas ekspluatācija turpmāk ir droša, kādi būvdarbi jāveic, lai novērstu deformācijas, un cik ilgā laikā to varētu izdarīt.

Kā atklāj Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore Iveta Mietule, piešķirtie vairāk kā 530 tūkstoši eiro tiks izmantoti steidzamo remontu veikšanai:

„Šai ēkai jumts un fasāde prasīja tūlītēju risinājumu, lai saglabātu šīs ēkas funkcionalitāti, lai varētu turpināt studiju procesu šajā ēkā.

Mēs vērsāmies Izglītības un zinātnes ministrijā, jo situācija tiešām bija kritiska. Mums tika piešķirts finansējums, kas ir paredzēts augstas gatavības projektiem, un tas tiks izmantots tieši fasādes nomaiņai un jumta remontam.”

Citus konstatētos ēkas defektus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija cer likvidēt par līdzekļiem, ko, iespējams, izdosies tiesas ceļā piedzīt no būvuzņēmuma "Re&Re", kas veica Inženieru fakultātes ēkas būvniecību.

RTA uzskata, ka uzņēmums "Re&Re" nekvalitatīvi veicis 5,4 miljonus eiro vērtos būvdarbus šajā ēkā.

„Akadēmija savulaik izmantoja savas likumiskās tiesības vērsties pie apdrošinātāja apdrošināšanas summas saņemšanai. Šobrīd šis jautājums tiek skatīts jau otrās instances tiesā – apgabaltiesā un lēmums ir mums pozitīvs, un mums ir tiesības saņemt šo garantijas summu, kas ir apmēram 270 000 eiro,” norāda RTA pārstāve.

Uzņēmuma "Re&Re" projektu vadītājs garantijas jautājumos Roberts Tērauds Latvijas Radio atklāj, ka "Re&Re" kategoriski nepiekrīt Rīgas apgabaltiesas spriedumam un to noteikti pārsūdzēs. „Re&Re” uzskata, ka ir pieļauti būtiski likuma normu pārkāpumi, kas likumsakarīgi noveduši pie nepareiza un nepamatota iznākuma.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes ēka ekspluatācijā tika nodota 2014. gadā. Novērtējot arhitektu izstrādāto projektu, jaunuzceltajam Inženieru fakultātes studiju korpusam tika piešķirta "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2015" sudraba godalga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt