Dienas ziņas

Lems par pieredzes kritērija sliekšņa samazināšanu onkoloģijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sagādā pārsteigumu pansionāta iemītniekiem

Rēzeknes studenti sagādā pārsteigumu pansionāta iemītniekiem

Piektdien, 28.decembrī, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti un biedrības „Vēlos palīdzēt” pārstāvji devās uz veco ļaužu pansionātu „Mūsmājas” Malnavā, lai sagādātu pārsteigumu šīs iestādes iemītniekiem.

 No decembra sākuma akadēmijā norisinājās labdarības akcija, kuras laikā ikviens bija aicināts ziedot dāvanas „Mūsmājās” dzīvojošajiem senioriem.       

“Mums bija saliktas kastes trijās fakultātēs, un visās kastēs vienmēr bija pilns. Tas nozīmē, ka cilvēki grib radīt to prieku cilvēkiem un palīdzēt. Mums pat bija cilvēki, kas zvanīja no malas un piedāvāja atbraukt, ievest. Un patiesībā piedalījās ne vien Rēzeknes, bet piedalījās apkārtējie, visi cilvēki,” atzīst RTA studējošo pašpārvaldes vadītājs Kaspars Miezis.

Decembra nogale veco ļaužu pansionātā katru gadu ir ļoti īpaša un sirsnīgām emocijām piesātināta. „Mūsmāju” vadītāja Zenta Čačka stāsta, ka daudziem šīs iestādes iedzīvotājiem satikšanās brīži ar ģimenēm ir reti, bet svētku laikā prieku sagādā gan tuvāki, gan tālāki ciemiņi.

“Katrs ciemiņš no ārpasaules, katra dāvana, katra uzmanība ir ļoti, ļoti gaidīta, jo daudzi pavada savu ikdienu starp četrām sienām un uz ārpasauli lūkojas tikai pa logu. Ļoti priecājamies par to ieguldīto darbu, kas ir ieguldīts gan dāvanās, gan mīļumā, gan tajā sirsnībā. Un protams, par to ļoti priecājamies un atceramies ilgu, ilgu laiku līdz nākamajiem svētkiem,” saka Zenta Čačka.

Radīt svētkus un iepriecināt pansionāta iemītniekus bija ieradušās arī trīs māsas no Rīgas. Māsas ik gadu svētku laikā cenšas kādu iepriecināt. Šogad ceļš atvedis uz Malnavu, jo tētis ir no Latgales.

“Cilvēki tik priecīgi. It kā jau - ko mēs, tikai kaut kādus auglīšus, saldumiņus, dāvaniņas mazas savedām, bet, nu, tāda pateicība par to pašu. Un tā sirsnība. Man brīžiem pat arī raudiens uznāca. Jo tas, nu, jā, tas ir... man liekas... tā ir tāda dvēseles sajūta, ka tu otram palīdzi un otrs var novērtēt,” teic rīdziniece Zane Teilāne.

„Mūsmāju” iedzīvotāju vēlmes ir pieticīgas. Viņi ir laimīgi saņemt dāvanā gan sarūpēto apģērbu, sedziņas, gan kārumus, taču vislielāko prieku sagādā kopābūšana un vienošanās dziesmā.

“Katru gadu gaidīti. Nu, šogad ar pārsteigumu. Tādu pārsteigumu te nebijām gaidījuši, nebija iekļauts, ka būs vēl te. Tas paliek atmiņā, ka ir pasaulē vēl labi cilvēki,” saka veco ļaužu pansionāta „Mūsmājas” iemītniece Anna.

“Pirmkārt, mēs gaidām ļoti sniegu. Sniegu gaidām, eglīti gaidām vienmēr, nu, un paši drusciņ pacilāti jūtamies,” piebilst pansionāta „Mūsmājas” iemītniece Vera.

“Ļoti pat gaidām. Laicīgi jau. Pušķoju eglīti. Tā jau ir svētku sajūta. Nu, uzdzied, mēs palīdzam uzdziedāt. Dzejolīšus skaitām. Viss bija ļoti jauki, ļoti jauki. Mīļš paldies!” pateicību pauž veco ļaužu pansionāta „Mūsmājas” iemītniece Jevgēnija.  

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti