Dienas ziņas

Pārbauda Rīgas cirka kupola izturību

Dienas ziņas

Ukrainas studenti iepazīst dzīvi ES

Iecere apvienot Rēzeknes slimnīcu ar poliklīniku

Rēzeknes slimnīcai ar poliklīniku pretēji viedokļi par apvienošanos

Rēzeknē aktualizēts jautājums par slimnīcas un poliklīnikas iespējamu apvienošanu, lai naudu tērētu lietderīgāk. Rēzeknes slimnīca apvienošanu vērtē pozitīvi, bet poliklīnikai ir gluži pretēja nostāja - pret  ieceri jau sākta  parakstu vākšana.  

Pilsētas mērs abām iestādēm devis rīkojumu līdz 1.jūnijam sniegt savu redzējumu par izmaiņām.

Jau trešo dienu Rēzeknes poliklīnikā notiek parakstu vākšana pret iespējamo Rēzeknes slimnīcas un poliklīnikas apvienošanu. Vietējā laikrakstā ar virsrakstu  “Neļausim nogremdēt poliklīniku!” publicēta veselības aprūpes centra darbinieku vēstule. Poliklīnikā apvienoties negrib.

Ģimenes ārste Gunta Trušele skaidroja, ka lielā organizācijā, kāda ir slimnīca, tāda maza struktūrvienība kā poliklīnika pazudīs.

“Varbūt būs apdalītā lomā. Mēs esam kategoriski pret apvienošanos,” uzsvēra  Trušele.

Savulaik slimnīca un poliklīnika darbojās kā viena iestāde, pirms 19 gadiem tās tika atdalītas. Poliklīnika savu patstāvīgo darbību sāka ar lieliem nodokļu parādiem un bez jebkādas modernas aparatūras, tagad situācija ir mainījusies tikai uz labu. Iemesls pagrimumam laikā, kad iestādes darbojās apvienoti, ir tas, ka brīvie līdzekļi tika novirzīti stacionārajai attīstībai, tagad poliklīnikā baidās, ka šāds scenārijs  apvienojoties atkal atkārtosies, poliklīnika savā veidā dotēs slimnīcu.

SIA "Rēzeknes Veselības aprūpes centrs" galvenā grāmatvede Ilga Pavlovska uzskata, ka, atgriežoties pie vecā modeļa, “atkal ambulatorai daļai nebūs iespēja attīstīties tik ātri un tādām sekmēm, kā tas notiek šobrīd”.

Bērnu zobārste Jeļena Vlasova-Kitoka norādīja – “ja ir runa par kaut kādām apvienošanām, tātad ir jādomā, kam tas ir izdevīgi”. Viņasprāt, tas ir izdevīgi tikai slimnīcai, ne poliklīnikai.

“Es domāju, diez vai 24 tūkstoši, kas poliklīnikas kontā, atrisinās problēmas, kas ir slimnīcai,” sacīja zobārste.

Savukārt slimnīcā ir pavisam cita nostāja, tur uzskata, ka šāda parakstu vākšana ir sasteigta un neapdomāta rīcība, abas iestādes jau šobrīd atrodas viena otrai blakus, apvienojoties pakalpojumu skaits nekļūtu mazāks, tomēr iestāžu darbs būs finansiāli izdevīgāks.

SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes locekle  Irēna Rimša domā, ka “dublēt gan saimnieciskās funkcijas, gan medicīniskās funkcijas, ir nesaimnieciski”.

“Ja ir divas grāmatvedības, ja ir divas pesonāldaļas, ja ir divas saimniecības daļas, jādomā, vai tas ir racionāli, jo šos darbiniekus mēs atmaksājam no veselības budžeta līdzekļiem,” pauda  Rimša.

Šobrīd slimnīcas 11 ārsti strādā arī poliklīnikā.  Taču, iestādēm apvienojoties, viņi tik daudz vairs strādāt nevarēs, slodze būs par lielu. 

SIA "Rēzeknes Veselības aprūpes centrs" onkoloģe Māra Lagzdiņa  paredz, ka līdz ar apvienošanos ārstiem būs ierobežotas iespējas strādāt  dažādās ārstniecības iestādēs, “pacienti brauks uz Ludzu, Daugavpili, kur pieņems tie paši ārsti, kas Rēzeknē, bet tas ir smieklīgi”.

Slimnīcas vadītāja gan norādīja -  “ja cilvēks strādā vairāk par pusotru slodzi, viņš krāpj gan slimnīcu, gan poliklīniku, izstrādāt nevar ne vienā, ne otrā vietā, es domāju, tas galu galā ir finanšu disciplīnas jautājums un darba organizācijas jautājums”.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs gan pauda, ka satraukumam nav pamata, nekas vēl nav nolemts, abām pusēm līdz 1.jūnijam jāiesniedz savs redzējums par iestāžu apvienošanas plusiem un mīnusiem.

“Man svarīgi, lai virs tiem parakstiem arī būtu argumenti, lai nebūtu subjektīvs novērtējums tiešām, ja uzskata, ka [apvienošanas plāns ir] kaitīgs, lūdzu, piedāvājiet savus argumentus, jo tikai tad mēs varam būt objektīvi un tiešām nekļūdīsimies,” uzvēra Bartaševičs.

Līdz 1. jūnijam ir paredzētas arī kopīgas sarunas poliklīnikas un slimnīcas pārstāvjiem, iespējams, tas abām pusēm ļaus vienai otru labāk saprast, jo šobrīd katrai ir sava nostāja.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti