Sadaļas Sadaļas

Rēzeknes slimnīcā plašas darbinieku pārbaudes; jauni Covid-19 gadījumi nav konstatēti

Rēzeknē, kur reģionālajā slimnīcā šobrīd ārstējas viens Covid-19 pacients un pagājušajā nedēļā koronavīruss tika atklāts trim slimnīcas darbiniekiem, to skaitā bērnu ķirurģei, skrīnings ir veikts ap 200 slimnīcas darbiniekiem.

Rēzeknes slimnīcā plašas darbinieku Covid-19 pārbaudes; Jauni gadījumi nav konstatētiSilvija Smagare

Tas ir pirmais gadījums valstī, kad veikts tik apjomīgs slimnīcas darbinieku izmeklējums uz Covid-19, saka slimnīcas vadība. Tikmēr Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur arī ārstējas viens Covid-19 pacients, skrīnings veikts tikai trim slimnīcas mediķiem. Testi jāveic tikai tad, kad parādās reāli slimības simptomi, tāda ir šīs slimnīcas vadības pozīcija.

Rēzeknes reģionālā slimnīca kļuva par valstī pirmo slimnīcu, kurā Covid-19 tika atklāts slimnīcas personālam, bērnu ārstei un vēl diviem medicīnas darbiniekiem. Tieši šī situācija arī kļuva par iemeslu šīs slimnīcas darbinieku masveida skrīningam, stāsta Rēzeknes slimnīcas galvenā māsa Elita Cīrule.

“Domāju, ka mēs esam pirmā slimnīca Latvijā, kas veikusi tik lielu savu darbinieku apzināšanu un tieši skrīninga veikšanu. Mēs esam veikuši gandrīz 200 savu darbinieku izmeklējumus. Un jauni inficēšanās gadījumi nav atklāti. Pašu spēkiem esam veikuši epidemioloģisko izmeklēšanu, mājas karantīnā šobrīd atrodas 13 slimnīcas darbinieki, kuri nākošnedēļ atgriežas darbā. Protams, ne tikai skrīnings, bet arī citi drošības pasākumi vairo drošības sajūtu darbiniekos," saka Cīrule.

Tieši šie testi, kas nav uzrādījuši jaunus inficēšanās gadījumus slimnīcā, arī ļāvis slimnīcai turpināt darbu ierastajā režīmā, uzsver Rēzeknes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa.

“Mēs nevaram atļauties, parādoties pāris saslimšanas gadījumiem, slēgt visu slimnīcu. Slimnīcas pienākums ir nepieļaut tālāku infekcijas izplatīšanos ārstniecības iestādē. Tāpēc esam rīkojušies ātri, apzinot iespējamās kontaktpersonas, veikuši pārbaudes. Pašlaik slimnīcai pietiek darbaspēka resursu. Analīzes tiks veiktas pēc nepieciešamības, jo medicīnas personāls visās slimnīcās ir lielākā riska grupa. Tā nedrīkst būt vienreizēja akcija, tā ir sistēma, kas nosaka, kad un cik darbiniekiem ir jāveic pirmreizējas vai atkārtotas analīzes," norāda Zeltiņa.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur šobrīd ārstējas viens no Jēkabpils ievests Covid-19 pacients, tests, kā Latvijas Radio apliecina slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, veikts tikai trim slimnīcas mediķiem.

“Pie mums skrīnings ir veikts vienam ārstam, vienai medicīnas māsiņai un man - slimnīcas vadītājam. Iespējams, kopējais skaits varētu būt nedaudz lielāks, jo nodaļu vadītāji pastāvīgi seko līdzi situācijai, un droši vien atskaitās nedaudz vēlāk. Mums skrīnēšana vēl uzsākšanas stadijā, cenšamies nepārspīlēt ar to. Protams, ja kādam darbiniekam parādās simptomi, uzreiz viņi tiek nosūtīti uz karantīnu, un viņiem tiek paņemti materiāli," uzsver Semjonovs.

Diemžēl mediķu darbs ir riska pilns, arī tests ar šodien negatīvu Covid-19 atbildi vēl nenozīmē to, ka mediķis var nesaslimt, tiekoties ar pacientu pēc pusstundas, norāda Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Semjonovs.

“Iespējams, biežāk veicot pārbaudes, tas nomierinātu kolēģus, bet tas nenozīmē, ka saņemot negatīvus rezultātus, pēc tam nav iespējas inficēties," pārliecināts Semjonovs.

Slimnīcas vadītājs arī neizslēdz situāciju, ja palielināsies ar koronavīrusu saslimušo pacientu plūsma, tad arī biežāka skrīninga veikšana mediķiem būs neizbēgama.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt