Panorāma

Pirmās instances tiesa attaisno bijušo Rīgas mēru N. Ušakovu

Panorāma

Panorāma

No Baltkrievijas Latvijā "iestumj" pārsalušus migrantus

Rēzeknes slimnīcā pēc Latvijas–Baltkrievijas robežas šķērsošanas miris imigrants no Afganistānas

Imigranti pāri Baltkrievijas–Latvijas valsts robežai nogādājuši divus Afganistānas pilsoņus ar izteiktām apsaldēšanās pazīmēm un kritisku veselības stāvokli, un viens no viņiem pēc tam Rēzeknes slimnīcā mira, informēja Valsts robežsardzē.

Pirmdien, veicot robežas uzraudzību, robežas tuvumā Baltkrievijas pusē novērotas divas personu grupas, viena no tām uz paštaisītām nestuvēm pārvietoja gulošu cilvēku. Lai novērstu iespējamu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu, robežsargi devās uz notikuma vietu un kļuva par aculieciniekiem, kā viens no potenciālajiem robežpārkāpējiem caur pagaidu žogā iepriekš izdarītu bojājumu Latvijas teritorijā burtiski ievilka vienu cilvēku un pats atgriezās Baltkrievijā un pēc brīža Latvijas teritorijā tika iegrūsts arī otrs cilvēks. 

Veicot abu cilvēku pirmo apskati un intervēšanu, robežsargi konstatēja, ka personām ir redzamas apsaldēšanās pazīmes un tās arī nav spējīgas atbildēt ne uz vienu no uzdotajiem jautājumiem.

Nekavējoties tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde, savukārt, lai pēc iespējas ātrāk personas saņemtu medicīnisko palīdzību, robežsargi abus cietušos ar sniega motocikliem nogādāja līdz tuvākajai NMPD brigādes piebraukšanas vietai.

Abas personas nekavējoties tika hospitalizētas un nogādātas Rēzeknes slimnīcā. Viens no cietušajiem sakarā ar smagas pakāpes hipotermiju Rēzeknes slimnīcā mira.

Robežsardzē norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes turpina hibrīdapdraudējumu. Šis nav pirmais gadījums, kad robežsargiem, lai novērstu tālāku cilvēku veselības un dzīvības apdraudējumu, nākas saukt NMPD brigādes, lai sniegtu pirmo medicīnisko palīdzību Latvijas teritorijā nogādātajiem vai nokļuvušajiem, novārgušajiem un nereti apsaldējumus guvušajiem cilvēkiem.  

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, kā arī personas, ja tā atrodas dzīvībai  vai veselībai bīstamā stāvoklī, apzinātu atstāšanu bez palīdzības, iestājas kriminālatbildība un draud sods saistīts ar reālu brīvības atņemšanu. 

KONTEKSTS:

Pagājušā gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti