Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

«Brexit» sarunas pavirzījušās uz priekšu

Dienas ziņas

M. Staķis iesaka aizliegt piketus

Plānveida pakalpojumu pieejamība slimnīcās atšķiras

Rēzeknes slimnīcā ierobežos operācijas; Daugavpilī – bez būtiskām pakalpojumu izmaiņām

Daugavpils reģionālajā slimnīcā veselības aprūpē Covid-19 izplatības dēļ šobrīd būtisku izmaiņu nav. Tikmēr Latgalē otrajā lielākajā slimnīcā – Rēzeknes slimnīcā  – no 18. decembra ierobežos plānveida operācijas, un šāda kārtība plānota līdz 11. janvārim.  

Daugavpils reģionālajā slimnīcā saslimšana ar Covid-19 šobrīd apstiprināta 128 medicīnas darbiniekiem, vēl 13 noteikti kā kontaktpersonas un viņi atrodas karantīnā. Neraugoties uz esošo situāciju, slimnīcā tiek nodrošināti visi, toskait arī plānveida pakalpojumi iepriekšējā režīmā.

"Mums visa tā pacientu plūsma, kas attiecas uz plānveida pakalpojumiem, ir pilnībā atdalīta – tiek nodrošināta pavisam citās struktūrvienībās. Viss, kas attiecas uz Covid-19 pacientu ārstēšanu, papildu gultu atbrīvošanu vai gultas fonda paplašināšanu, tās visas darbības tiek organizētas ārpus plānveida pakalpojumu sniegšanas," skaidroja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Tomēr, kā norāda Semjonovs, arvien straujāk aug ar Covid-19 inficēto ārstniecības personu skaits. Līdz ar to mediķiem ir pārlieku liela slodze, palielinās arī emocionālā spriedze.

"Daļa no mūsu ārstniecības personāla arī ir tā izteiktā riska grupa, ja mēs ņemam par kritēriju vecumu. Protams, tas viss ietekmē cilvēku, viņa emocionālo stāvokli. Ne velti arī valsts institūcijas pašlaik cenšas piesaistīt šim procesam visāda veida sabiedrības labdarību fondus," sacīja slimnīcas valdes loceklis.

Savukārt no 18. decembra plānveida operācijas tiks ierobežotas Rēzeknes slimnīcā, kas ir otrā lielākā slimnīca Latgales reģionā. Plānots, ka tāda kārtība būs līdz nākamā gada 11. janvārim.

"Esam vienu no operāciju zālēm pārveidojuši par tikai Covid-19 zāli, un atlikušajās zālēs pakalpojumi mazliet ievelkas, jo slimnīcā ir pastiprināts epidemioloģiskais režīms un ir ilgāka zāles uzkopšana starp operācijām," stāstīja SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes loceklis ārstniecības jautājumos Ivars Zvīdris.

Latvijas Slimnīcu biedrībā norādīja, ka situācija ārstniecības iestādēs mainās dienu no dienas, tāpēc apkopot informāciju par plānveida pakalpojumu pieejamību katrā slimnīcā ir grūti.

"Katru dienu aptuveni ap 300 mediķu – medicīnas māsiņas un ārsti – ir vai nu Covid-19 pozitīvi, saslimuši, vai viņi ir karantīnā. Ja nav personāla, tad arī plānveida pakalpojumi netiek sniegti. Bet jāsaka, ka tas ir tikai uz laiku," klāstīja biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Tāpat tiek uzsvērts, ka pagājušajā nedēļā izsludinātā ārkārtas situācija veselības aprūpes sistēmā neparedz plānveida pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu, bet gan slimnīcu vadītāji paši var lemt par turpmāko darbību. Būtisks faktors ir personāla pieejamība, kā arī  Covid-19 pacientiem atvēlēto gultasvietu noslogojums slimnīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt