Dienas ziņas

EČ futbola spēles vieta joprojām miglā tīta

Dienas ziņas

Ieguvumi no «Rail Baltica» izveides pārsniegs 16 miljardus eiro

Skolēni piedalās Meža dienā

Rēzeknes skolēni sakopj mežu

Rēzeknes skolēni šonedēļ palīdzēja sakopt meža parka teritoriju Vērēmu pagasta Ančupānos. Šī teritorija tūristu un vietējo iedzīvotāju vidū  ir populāra atpūtas vieta, kur izveidotas lapenes, skatu tornis un meža takas. "Latvijas Valsts mežu" (LVM) pārstāvji novērojuši, ka pēdējo gadu laikā iedzīvotāju ieradumi saistībā ar atkritumu izmešanu un šķirošanu mainās un videi kaitīgu atkritumu daudzums mežā mazinās.

Dodot zvērestu rūpēties par apkārtējās vides tīrību un izmest atkritumus tikai tiem paredzētās vietās, 203 skolēni no deviņām Rēzeknes pilsētas un novada skolām uzsāka dalību "Latvijas Valsts mežu" Ziemeļlatgales reģiona Meža dienā.

Meža dienai Rēzeknes novada Ančupānu mežā šogad apritēja pilngadība – atkritumu savākšanas talka te notika jau 18. reizi. Šoreiz talciniekus pārsteidza sniegputenis un lietus, taču tas it nemaz nemazināja entuziasmu un vēlmi piedalīties talkā ar pilnu atdevi.

"Ir skaidrs, ka Rēzeknes bērni nav no cukura, ka iztur jebkādus laika apstākļus un ir gatavi piedalīties talkā, savākt tos atkritumus, kas te ir. Un iepazīt labāk arī mežu," uzskata Viktors Reblis, "Latvijas Valsts mežu" Ziemeļlatgales mežsaimniecības mežkopības vadītājs.

"Šogad te bišķi sniedziņš uzsniga, bet tas nekas. Gan jau, tā teikt, tas mēslotājs ir piemēslojis, bet tas labais cilvēks atradīs," norāda Cūkmens.

Pēdējo gadu laikā Meža dienās savākts arvien mazāks daudzums atkritumu. Arī šajā reizē, apsekojuši aptuveni 50 hektārus plašu meža teritoriju, talcinieki atzinīgi vērtē iedzīvotāju ieradumu maiņu. Taču vēl joprojām mežā gadās uziet arī netradicionālus un apkārtējai videi ļoti kaitīgus atkritumus.

"Pārsvarā bija maisiņi no "Hesburgera". Visādas stikla pudeles, alus pudeles arī bija," stāsta Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 7. klases skolēni Linda un Rihards.

"Lielākoties laikam pudeles, atradām vienu pārplīsušu balonu un kurtku. Tas bija mūsu krāšņākais atradums šodien," stāsta Dagnija un Sanija, Rēzeknes 5. vidusskolas 7. klases skolnieces.

Ančupānu meža atpūtas vietā pie ugunskuriem kopā ar Cūkmenu un LVM pārstāvjiem skolēni izzināja jautājumi par meža apsaimniekošanu un to, cik lielu postu atkritumi rada apkārtējai videi, jo īpaši – mežam.

"Dažādas kaitīgas vielas nonāk augsnē un gruntsūdeņos no izmestajiem atkritumiem. Var, ja atkritumi izmesti kopā ar pārtiku, var apēst to plastmasu dažādi meža dzīvnieki," saka Viktors Reblis.

"Mēs šajā vidē dzīvojam, rūpējamies par viņu, un te ir mūsu dzimtene, ir jākopj viņa," saka Dagnija.

Ja cilvēks jau no mazotnes pierod pie sakoptas vides, tad ir daudz lielāka iespēja, ka arī turpmāk viņš rūpēsies par to. Bez tam daži no tiem jauniešiem, kuri piedalījās pašās pirmajās Meža dienās, šobrīd jau strādā uzņēmumā “Latvijas Valsts meži” un aktīvi iesaistās mežu apsaimniekošanā un aizsardzībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt