Rēzeknes pusmaratons atzīmēs jau astoto gadu

Šodien Rēzeknē notiek skriešanas seriāla “Bigbank Skrien Latvija” trešais posms. Rēzeknē šis būs jau astotais gads, kopš notiek skriešanas sacensības. Pirms astoņiem gadiem Rēzeknes pusmaratona organizēšanu uzņēmās Kļaviņu ģimene, kas ir sportiska un aktīva dzīvesveida atbalstītāji. Kļaviņi vēlas, lai arvien lielākam cilvēku skaitam skriešana sagādātu prieku.

Rēzeknes pusmaratons atzīmēs jau astoto gaduLāsma Zute

Pirms Rēzeknes pusmaratona Kļaviņu ģimene rīko koptreniņus, aicinot gan lielus, gan mazus skrējējus un nūjotājus gatavoties sacensībām. Treniņus vada Edgars Kļaviņš. “Katru gadu mēs gribam popularizēt skriešanu un pirms paša pusmaratona divus mēnešus iepriekš mēs skrienam, trenējamies, sagatavojamies, iepazīstam trases, iepazīstam vienus otru kā konkurentus, mēģinām radīt priekšstatu par skriešanu un pozitīvām emocijām trasēs”, atzīst Rēzeknes pusmaratona organizators Edgars Kļaviņš.

Kļaviņu ģimene ir tā, kurai pateicoties, skriešanas seriāla viens no posmiem notiek Rēzeknē.

“Jau astoto gadu kā ģimene ir uzņēmusies un rīko Rēzeknes pusmaratonu, mums ir ļoti svarīgi, lai cilvēki kustētos, vienalga, vai viņi skrien, vai lec, bumbu spēlē, bet galvenais, lai kustās, kamēr cilvēks kustas, tikmēr arī dzīvs ir”, stāsta pusmaratona organizētāja Māra Kļaviņa.

Rēzeknes pusmaratonā šogad dalībnieku skaits būs pāri par diviem tūkstošiem, aktivitāte Rēzeknē ir lielāka nekā šā gada pirmajos divos seriāla posmos – Liepājā un Daugavpilī. Piedalīties pusmaratonā var dažādas cilvēku un vecuma grupas, arī tie, kuri vēl nestaigā, bet rāpo.

“Pusmaratons ir 21 kilometrs, desmit kilometru skrējiens, pieci - Tautas skrējiens, nūjošana, mazuļu rāpošana, bērnu skrējieni vairāki pēc kārtas, pēc dzimšanas gadiem, un arī būs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, un viņu šogad ir diezgan daudz, kaut kur pie 100 dalībnieku ar īpašām vajadzībām, nekad tā nav bijis, ka tik daudz”.

Elita Zaščerinska katru gadu piedalās Rēzeknes pusmaratonā, ir Latvijas sporta veterānu sporta spēļu dalībniece augstlēkšanas un tāllēkšanas disciplīnās. Atzinīgi vērtē arī citu entuziasmu pievērsties aktīvam un sportiskam dzīvesveidam.

“Man liekas, ka ļoti daudzi ir pievērsušies skriešanai, cik es redzu, visi skrien. Un es priecājos, ka es sāku ar pieci kilometri, un tos, kurus es apdzinu, viņi tagad pusmaratonu skrien un tam tiešām ir nodevušies ar sirdi, dvēseli un spēkiem saviem”, atzīst Elita Zaščerinska.

Kā novērojuši pusmaratona organizētāji, Rēzeknē daudz ir tieši mazo skrējēju. Arī Ilonas Šulbergas ģimenē sacensību dalībnieki būs bērni.

“Mums ir divi skrējēji, viena piecgadniece un deviņi gadi, tāda tradīcija, ne pirmo gadu skrien. Tas ir gan veselīgs dzīvesveids, gan pasākums foršs, medaļas dod, tas stimuls. Gaida mazie, trenējas, skrien. Un vecāki būs līdzjutējos”, stāsta Ilona Šulberga.

Droši var teikt, ka Rēzeknes pusmaratons ir viens no lielākajiem un vērienīgākajiem sporta pasākumiem pilsētā. Jāteic, ka nākamais skriešanas seriāla posms pulcēs skrējējus 16. jūnijā Ventspilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti