Dienas ziņas

Antivielas Covid-19 sertifikātam nederēs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknes pusē cīnās ar puteņa sekām

Rēzeknes pusē cīnās ar puteņa sekām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ziemas pieteikšanās visskarbāk pārsteigusi teritorijas Latvijas austrumos, Latgalē un Sēlijā. Rēzeknes pusē puteņot pārstāja tikai pusdienlaikā. Ceļu stāvoklis ir slikts gan pilsētā, gan laukos, kur aktīvi norit ceļu tīrīšanas darbi.

Vietām Latgalē jau astoņos no rīta zemi klāja vairāk nekā 20 centimetrus bieza sniega kārta, taču putenis turpinājās. Līdz ar to arī sniega tīrīšanas darbi turpinās nepārtraukti.

Rēzeknē un tās apkārtnē sastaptie traktoristi un sētnieki stāsta, ka viņiem darba laiks sācies piecos no rīta un turpināsies līdz astoņiem, deviņiem vakarā. Traktoristam Edgaram turklāt nācies ne vien šķūrēt sniegu, bet arī ar trosi no kupenām izvilkt četrus automobiļus.

“Tīrām iespēju robežās. Galvenos ceļus, tad mazos un pie reizes ņemam arī pakalpojumus uz līguma pamata iedzīvotājiem, lai divas reizes nebrauktu,” pastāstīja traktorists Edgars Buļs.

Sešos Maltas apkārtnes pagastos šodien darbojās 11 tehnikas vienības. Pateicoties satelītsistēmai, traktoru darbam no sava kabineta seko līdzi arī vietējās pagasta pārvaldes vadītājs.

“Situācija var būt kritiska un arī šobrīd tāda ir, bet jebkurā gadījumā mēs to kontrolējam.

Mums svarīgi, lai primāri būtu iztīrīti ceļi līdz izglītības iestādēm, tad līdz valsts iestādēm,” norādīja Maltas pagastu apvienības vadītājs Edgars Blinovs.

Uz pagasta pārvaldi zvana viensētu iedzīvotāji, kuri vēlas slēgt līgumu par piebraucamā ceļa tīrīšanu, jo sapratuši, ka no pagalma citādāk neizkļūt. 

Problēmas ir arī operatīvajiem dienestiem. 

“Šodien knapi aizbraucam līdz Kruķu ciemam. Pēc tam uz Daugavpili braucām, arī briesmīgs ceļš bija līdz Preiļu novadam, pēc tam labāks, Daugavpilī vēl labāks.

Maiņas vecākais stāstīja, ka gājuši trīs kilometrus kājām līdz pacientam,”

pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes šoferis Jevgeņijs Kosnikovskis.

“Latvijas valsts ceļu” karte līdz pat pusdienlaikam liecināja, ka teju visos galvenajos ceļos uz Rēzekni bija apgrūtināti vai ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi. Latgalē notikušas arī vairākas dramatiskas avārijas. Piemēram, Preiļu novadā upē iekritis kravas auto, Daugavpilī vieglā automobiļa vadītājs iebraucis kapos.

Par ceļu stāvokli neapmierināti ir arī rēzeknieši. Maigonis uzskata, ka, iespējams, uz ceļu tīrīšanu tiek taupīta nauda. Savukārt Vladislavs pastāstīja, ka no Gulbenes šodien uz Rēzekni braucis divarpus stundas, jo nācies braukt uz 50 kilometriem stundā.

Rēzekniete Annija uzsvēra: “Var braukt, bet ļoti lēnām. Un tas ir jāatceras visiem. Ja es braukšu lēnām, bet kāds cits būs pārgalvīgs, tad būs, kā būs.”

Daudzviet novēroti arī elektropadeves traucējumi.

KONTEKSTS:

Šī nedēļa Latvijā būs ziemas stihijām bagāta, gaidāmi divi lieli sniegputeņi, kas būs vieni no spēcīgākajiem pēdējo četru gadu laikā, liecina prognozes.

Pirmdien Latvijā reģistrēja 202 avārijas, kas ir uz pusi vairāk nekā vidēji diennaktī. Tāpat avārijās cietušo pirmdien bija vairāk nekā parasti – cietuši 27 cilvēki. Otrdien vidējais diennakts avāriju skaits tika sasniegts jau ap plkst.15.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti