Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Aizturēta augsta VID amatpersona

Dienas ziņas

Skrejlapas 18.novembrī – dzimtenes nodevība

Rēzeknes pansionātā inficēto skaits pieaug

Rēzeknes pansionātā Covid-19 inficēto skaits turpina augt

Oktobra beigās inficēšanās ar Covid-19 konstatēta Rēzeknes pansionātā. Neskatoties uz ieviestajiem ierobežojumiem un drošības pasākumiem, atkārtotā testēšana parādīja, ka inficēšanas gadījumu skaits ir pieaudzis. Pagaidām inficēšanās avots nav noteikts.

Situācija pansionātā ietekmējusi arī citus Sociālā dienesta sniegtos pakalpojumus – lai pasargātu sevi, cilvēki no tiem atsakās.   

No 200 Rēzeknes pansionāta iemītniekiem ir inficēta viena ceturtā daļa, savukārt darbinieku vidū inficēšanās ar Covid-19 ir atklāta jau 17 cilvēkiem.

Neiepriecinoši rezultāti tika saņemti pēc atkārtotas testēšanas pagājušajā nedēļā. Ar citām saslimšanām uz slimības lapas atrodas vēl 19 pansionāta darbinieki, kas, savukārt rada papildu slodzi atlikušajam apkalpojošajam personālam.

“Izmantojam savus resursus no citam struktūrām, ar rīkojumu ir norotēti uz šo brīdi, un arī ir ļoti liels virsstundu skaits darbiniekiem,” informēja Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Lai arī inficētie klienti ir izolēti, viņu ēdināšana norisinās atsevišķi, kā arī pansionātā turpina darboties iepriekš ieviestie drošības pasākumi, pārvaldes vadītājs neizslēdz, ka par inficēšanas iemeslu tomēr varētu būt veselo iemītnieku kontaktēšanās ar saslimušajiem.

Tā ka slimība norit vieglā formā, saslimušo pārvietošanas ierobežošana pašlaik tiek uzskatīta par optimālāko  risinājumu.

“Dažiem tikai ir virs 37 temperatūra, viens smagāks gadījums bija, kad 37,8 bija, bet elpas, skābekļa trūkums  nav novērots, tāpēc  atsevišķus pasākumus un ārsta palīdzību neesam izmantojuši,” informēja Gunārs Arbidāns.

Situācija pansionāta ir ietekmējusi arī Sociālā dienesta sniedzamo pakalpojumu aprūpe mājās. No 123 klientiem, kas pašlaik to izmanto, uz laiku no aprūpes mājās ir atteikusies četri un trīs ir izteikuši vēlmi samazināt aprūpētāju apmeklējumu biežumu līdz vienai reizei nedēļā.

“Pirmais, ko viņi jautā – cik daudz pilsētā ir saslimušo un vai paši aprūpētāji ir veseli un citi viņu aprūpējamie, pie kuriem viņi iet, tas ir būtiskākais, par ko viņi uztraucas,” stāstīja Sociālā dienesta Aprūpes mājas biroja vadītāja Jeļena Beļaka.

Pirmdien siekalu testi tiks ņemti tiem pansionāta klientiem un darbiniekiem, kam līdz šim Covid-19  testa rezultāti bija negatīvi. Pārvaldes vadītājs neizslēdz, ka inficēto skaits varētu pieaugt, jo inficēšanās avots iestādē joprojām nav noteikts un pašlaik ir grūti izdarīt jebkādus secinājumus.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība 6. novembrī nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā tika noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt