Dienas ziņas

Kurzemē meklē jaunus pašvaldības policijas darbiniekus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknes novadā nelikumīgi izbraukā valsts mežu

Rēzeknes novadā vairāk nekā 10 bagiji nelikumīgi izbraukā valsts mežu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rēzeknes novadā nelikumīga bezceļu brauciena laikā ar vairāk nekā 10 bagijiem izbraukāts valsts mežs. Sociālajos tīklos publicētajā video no brauciena norisēm konstatēti vairāki pārkāpumi, kā rezultātā uzņēmums “Latvijas valsts meži” vērsies Valsts meža dienestā (VMD), kas uzsācis administratīvā pārkāpuma procesu.

Nelikumīga mežu un dabas liegumu izbraukāšana ar mehanizētajiem transportlīdzekļiem pēdējo gadu laikā kļuvusi par aktuālu problēmu. Lielākoties šādi pārkāpumi tiek konstatēti līdzās lielākām pilsētām. Viens no pēdējiem gadījumiem, pateicoties sociālajos tīklos ievietotajam video, atklāts Rēzeknes novadā, kur būtiski bojāta valsts meža infrastruktūra.

Video fragmentā, kas sociālo tīklu vietnē “Facebook” iemantojis lielu popularitāti, redzams, kā vairāki mehanizēto transportlīdzekļu vadītāji dodas adrenalīna pilnā bezceļu braucienā. Video nonācis arī “Latvijas valsts mežu” Ziemeļlatgales reģiona pārstāvju redzeslokā, kuri secināja, ka tā ir nelikumīga valsts meža izbraukāšana Rēzeknes novada Čornajas pagastā.

Ziemeļlatgales reģiona mežkopības vadītājs Viktors Reblis sacīja: “Grupa entuziastu pa mežu rīko tādus mačus vai treniņbraucienus ar bagijiem, kur piedalās kādi 10–12 bagiji un džipi. Pārkāpts meža likums, pārkāpti ir Ministru kabineta noteikumi. Ir skaidri, gaiši pateikts, ka drīkst braukt tikai pa meža ceļiem. Izņēmumi ir tiem, kas veic saimniecisko darbību, veic meža darbus dažādus, brauc tuvāk cirsmām, ved stādus pa kvartālstigām. Ir atļauts medniekiem iebraukt nomedītos zvērus izvest.”

Apsekojot notikuma vietu, konstatēts, ka nelikumīgā brauciena rezultātā izbraukāta meža zemsedze, bojātas virszemes ūdens novadīšanas vagas un grāvju atbērtnes, kā arī meliorācijas sistēma. Izmantojot vinčas, bojāti arī vairāki koki.

“Te ir iebuksējuši vairākas reizes, jo trose ir likta šeit, trose ir likta šeit un šeit ir trose likta. Protams, ka miza ir bojāta, sākušas tecēt koka asaras – sveķi. Koks cenšas sevi aizsargāt, lai netiktu kaitēkļi iekšā kaut kādi. Bet parasti tas nenostrādā, un tur, kur egle ir bojāta, tiek iekšā, sākas trupe,” vinču radītos postījumus rādīja Reblis.

Par noteikumu pārkāpumu “Latvijas valsts meži” ar iesniegumu vērsušies VMD, un šobrīd notiek izmeklēšana.

“VMD ir uzsācis administratīvā pārkāpuma procesu. Šobrīd mums vainīgās personas nav zināmas. Lai tās noskaidrotu, esam vērsušies Valsts policijā. Ir saskatāmi divu veidu pārkāpumi – par meža infrastruktūras bojāšanu un par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu,” skaidroja VMD pārstāve Vineta Vilcāne.

Atsevišķos gadījumos izklaides braucieni valsts mežā gan ir iespējami, taču tie jāsaskaņo ar vairākām organizācijām.

“Latvijas valsts mežu” pārstāvis Dainis Rudzīts norādīja: “Izvērtējot gan no dabas aizsardzības viedokļa, gan no mežizstrādes, meža apsaimniekošanas viedokļa, vairāki speciālisti izvērtē un mēs esam atļāvuši, saskaņojuši sacensības. Tātad ir jābūt šim izvērtējumam. Un dažreiz šīs sacensības un braukšana pa mežu var notikt, ir reizes, kad tas nevar notikt.”

Tāpat gan VMD, gan “Latvijas valsts meži” akcentēja, ka ir īpašnieki, kuri savos privātīpašumos ierīkojuši speciālas trases izklaides braucieniem un kur to var darīt, nepārkāpjot noteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti