Dienas ziņas

Valmierā dzimušie trīnīši jūtas labi

Dienas ziņas

«Facebook» palīdzēs Latvijai datu drošības jautājumos

Rēzeknes novada skolēni veido uzņēmumus

Rēzeknes novada skolēnu vēlme veidot uzņēmumus aizvien pieaug

Latvija ir viena no 37 jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanas tīkla dalībvalstīm. Programmā jauniešiem ilgtermiņā metodiski tiek nodrošināta uzņēmējdarbības izglītība, ļaujot skolās dibināt savus uzņēmumus. Rēzeknes novads programmā iesaistās otro gadu, un skolēnu vēlme izzināt, kā ideju par produktu pārvērst reālā peļņā un sagatavot tam nepieciešamo dokumentāciju, aizvien pieaug.

"Junior Achievment Latvia" ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras misija ir veicināt tautsaimniecības attīstību Latvijā, iesaistoties jaunatnes uzņēmējspēju veicināšanā un jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā. Rēzeknes novada vidusskolas programmā iesaistās jau otro gadu, un šobrīd ir izveidoti jau 11 skolēnu uzņēmumi.

"Šajā programmā ir iesaistītas četras novada attīstības centru vidusskolas. Skolēnu atsaucība ir liela, bet, teiksim tā, tie skolēni, kas ir aktīvi, viņi ir aktīvi arī citās jomās, līdz ar to viņiem ir laika trūkums, bet uzņēmējdarbība prasa diezgan daudz laika," atzīst Maltas un Kaunatas pagastu komercdarbības speciālists Guntis Klīdzējs.

"Tu vari iemācīties, kā produktu izveidot, kā viņu pārdot. Tas noderēs dzīvē noteikti, ja ne uzņēmējdarbībā, tad darba tirgū – mums ir jāmāk sevi pasniegt," klāsta Nautrēnu un Dricānu pagastu komercdarbības speciāliste Sanita Zunda.

Skolas programmā piedalās ik gadu, maksājot dalības maksu gandrīz 300 eiro apmērā. Divas reizes gadā visas Latvijas jaunie uzņēmēji tiekas tirdziņos Rīgā, bet bez tā skolēni tiek iesaistīti projektos, semināros un vasaras nometnēs.

Rēzeknes novada jauniešu uzņēmumos tiek ražotas gan tējas, gan rokdarbi, gan arī gardumi. Katrs no jaunajiem uzņēmējiem sastopas ar dažādiem izaicinājumiem, tomēr lielākais vairums atzīst, ka vissarežģītākais uzņēmējdarbības posms ir tieši klientu piesaiste un mārketings.

"Izjūti uz sevis visas problēmas, kā izdevīgāk pārdot, kā komunicēt ar klientiem, pircējiem. Baigi interesanti un ļoti liels darbs," atzīst Dricānu vidusskolas 10. klases skolēns Iļja Gruznovs.

Visi sastaptie jaunie uzņēmēji atzīst, ka nākotnē plāno paplašināt skolas laikā uzsākto uzņēmējdarbību un daļu no saražotās preces jau ir gatavi realizēt arī praktiski Rēzeknes veikalā "Zaļais".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt