Rēzeknes novadā reorganizē vairākas skolas un vienu slēdz pavisam

Rēzeknes novadā reorganizēs divus bērnudārzus un trīs skolas, paredz Rēzeknes novada domē ceturtdien, 2. martā, pieņemtais lēmums. Ja pārējās izglītības iestādes turpinās darbu citā statusā, tad nelielā Liepu pamatskola, kas atrodas Rēzeknes novada Ozolaines pagastā, ar šī mācību gada beigām tiks slēgta pavisam. Novadā šādu lēmumu skaidroja ne tikai ar valdības apstiprinātajām prasībām, bet arī ar pedagogu un arī skolēnu trūkumu. 

Liepu pamatskola, kas nu jau 14 gadus ir Maltas vidusskolas struktūrvienība, atrodas starp Rēzekni un Maltu. Bijušās muižas ēka ar lielo parku izbūvēta nomaļus no apdzīvotās vietas Bekši. Klusa, skaista vieta, ko vietējie iedzīvotāji bija cerējuši saglabāt kā nelielu lauku skoliņu. 

Vietējā iedzīvotāja Natālija atzina, ka tagad cerību vairs nav, un viņas bērniem no nākamā mācību gada būs jāapmeklē skola Rēzeknē: "Cik bērni apmeklē Liepu skolu? Četras meitas. Divas mācās 9. klasē, viena – 8. klasē un viena – 4. klasē, ies uz piekto. Iesim tagad uz Rēzeknes skolu. Vai uz otro, vai trešo. Kāpēc ne uz Maltu? Mums tas nav ērti. Tā kā vecākās meitenes mācīsies arodvidusskolā, man ir ērtāk, ka arī mazā iet uz pilsētu."

Liepu skolai tuvākās ir Rēzeknes pilsētas skolas un Rēzeknes novada Maltas vidusskola.

Maltas vidusskolas direktore Vinera Dimpere stāstīja, ka pašlaik vidusskolā ir 800 audzēkņu, taču visdrīzāk pēc Liepu skolas slēgšanas liela daļa vecāku tomēr izdarīs izvēli par labu pilsētas skolām.

"Viss ļoti labi bija līdz tam brīdim, kamēr nesāka pietrūkt skolotāju. Skolotāji vienkārši pārgāja strādāt uz citām iestādēm pilsētā. Un šobrīd skolā ir tikai trīs skolotāji no pamatsastāva, visi pārējie ir vai nu studenti, vai pensionāri, pieaicinātie skolotāji. Šovasar bija ļoti grūti atrast skolotājus. Problēma ir arī tā, ka Liepu pamatskolā ir maz skolēnu, un īpaši tas ir saistīts ar sākumskolu. Uz nākamo mācību gadu pirmajās četrās klasēs būtu tikai 14 skolēni. Daudzi skolēni ir arī no speciālajām programmām, un tur ir arī problēmas ar klašu apvienošanu, ja ir bērni no speciālajām programmām. Līdz ar to tas fiziski vairs nav iespējams," pastāstīja Dimpere.

Rēzeknes novadā kopš 2009. gada reorganizētas teju 40 skolas, taču, kā atzina Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, šis process, balstoties uz noteiktajiem izvērtēšanas noteikumiem, turpinās arī pašlaik.
Skudra norādīja: "Proti, mēs apvienojam pirmsskolas izglītības iestādes. Šoreiz tā ir Audriņu pirmsskolas izglītības iestāde Strūžānu bērnudārzs un Dricānu pirmsskolas izglītības iestādē."

Skudra atzīmēja, ka bērnudārzi tiek likvidēti kā autonomās izglītības iestādes, bet fiziskā to atrašanās vieta paliks nemainīga. Savukārt no skolām pilnīgi slēgta tiks tikai Liepu pamatskola, kuru apmeklē 52 izglītojamie, un tikai 12 no tiem ir Rēzeknes novadā deklarētie skolēni.

"Ar skolām ir tā, ka mums ir trīs izglītības iestādes, kas ir pakļautas skolu izvērtēšanai, un sagatavotas izmaiņas par Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas reorganizāciju par pamatskolu. Nākošā ir Dekšāru pamatskola. Kā Dekšāru pamatskola tā tiek likvidēta, bet skolas programmas tiek pievienotas un veidota struktūrvienība pie Viļānu vidusskolas. Nākošā ir Liepu pamatskola. Tā juridiski likvidēta jau 2009. gadā," sacīja Skudra.

Līdzīgus lēmumus par skolu likvidāciju vai reorganizāciju pieņem vairākas Latgales pašvaldības, tostarp Preiļu un Krāslavas novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti