Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pagastos atsāk klientu pieņemšanu klātienē

Rēzeknes novadā priecājas, ka atsāk klientu pieņemšanu klātienē

Skaidras naudas maksājumi, konsultācijas un pakalpojumi klātienē kopš ārkārtējā stāvokļa ieviešanas novadu centros un pagastu pārvaldēs nenotika. Taču šonedēļ iedzīvotāji atkal var doties uz pieņemšanām. Īpaši svarīgi tas ir vecāka gada gājuma, kā arī vientuļiem cilvēkiem. Speciālisti gan atgādina, ka aizvien jāievēro distancēšanās un vizītēm klātienē iepriekš jāpiesakās.

Rēzeknes novada Pušas pagasta iedzīvotāja Viktorija dodas uz pagasta pārvaldi, lai pēc divu mēnešu gaidīšanas atkal varētu veikt komunālos maksājumus klātienē. Viņai un citiem lauku ciemu vecākās paaudzes, kā arī vientuļajiem iedzīvotājiem ārkārtējā situācijā iekrājies parāds, jo līdz šim pierasts un nav arī bijis citu variantu, kā rēķinus apmaksāt skaidrā naudā.

"Man nav nekā tāda, nav kam palūgt. Svešiem cilvēkiem neiesi prasīt samaksāt par tevi.

Man, protams, ļoti grūts bija tas laiks, man pensija nav tik liela, es nevarēju to naudu tā noturēt. Tagad ienāca naudiņa nedaudz, es varu par diviem mēnešiem samaksāt," stāsta Viktorija.

Tagad pagastu pārvaldēs atkal klātienē tiek pieņemti maksājumi un sniegti dažādi pakalpojumi, taču pirms vizītes ir iepriekš jāpiesakās. Apmeklētājiem jāapliecina, ka nav bijis kontakts ar Covid-19 inficētām personām, jālieto dezinfekcijas līdzekļi. Ir izvietota plastikāta aizsargbarjera.

Kasiere-lietvede Veronika Paplavska atzīst, ka jau kopš ārkārtējā stāvokļa ieviešanas iedzīvotāju zvani par iespēju veikt maksājumus klātienē saņemti teju katru dienu. Par jauno kārtību iedzīvotāji tiek informēti dažādos veidos.

Paši iedzīvotāji uzskata, ka pagastos iepriekšējā kārtība varēja turpināties, jo laukos cilvēku pulcēšanās tāpat ir mazāka nekā pilsētās.

"Tas, ka var nākt un maksāt uz vietas. Tas vecākiem cilvēkiem daudz ko dod.

Liela daļa saņem pensijas mājās, un viņiem nav tās iespējas tikt kaut kur, jauniešiem vieglāk, visiem bankas konti," stāsta Pušas pagasta iedzīvotājs Rihards.

Līdz ar skaidras naudas maksājumiem Rēzeknes novada administrācijas ēkā un pagastos apmeklētājus atsāka pieņemt arī Sociālā dienesta, Zemes pārvaldības dienesta un citi darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti