Dienas ziņas

Sūdzas par attieksmi Uzņemšanas nodaļā

Dienas ziņas

Edamame jeb dārzeņu soja Latvijas dārzos?

Izveido mobilo brigādi aprūpei mājās

Rēzeknes novadā izveido mobilo brigādi senioru aprūpei mājās

Rēzeknes novadā iegādāts specializēts transportlīdzeklis, lai sociālie aprūpētāji pagastos varētu doties pie senioriem. Līdz šim sociālie palīgi trīs reizes nedēļā garos kilometrus mēroja kājām vai ar velosipēdu.

Sociālā dienesta darbinieki iekāpj aprūpes mājās mobilās brigādes transportlīdzeklī, lai dotos uz Ozolmuižas pagastu. Šī ir pirmā diena, kad Rēzeknes novada sociālie aprūpētāji pie vientuļajiem attālos laukos dzīvojošiem senioriem dodas ar auto, nevis kājām. Turklāt pagastiem vairs pašiem nav jāmeklē specializēts transports senioru pārvietošanai – jaunajā busiņā paredzēta vieta arī diviem ratiņkrēsliem.

“Buss ir aprīkots arī ar speciālajām nestuvēm, ar kurām mēs varam pārvietot tos cilvēkus, kuriem vienīgais pārvietošanās veids ir guļus stāvoklis. Tas ir pēc smagām operācijām, traumām,” stāsta Rēzeknes novada Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale.

Ideja par mobilās brigādes izveidi radās projektā pēc Norvēģijas un Zviedrijas apmeklējuma. Līdz ar Rēzeknes novadu projektā piedalās vairākas pašvaldības Lietuvā, Rēzeknes pilsēta, arī Ilūkstes un Daugavpils novadi.

“Kolēģi no Daugavpils novada izvēlējās ļoti mobilu aprūpes busu, kurš ir aprīkots ar dušas telpām, ar veļas mazgāšanu. Bet mēs izmantojam esošos resursus, jo gandrīz visās pagastu pārvaldēs ir sanitārās telpas,” stāsta Strankale.

Aprūpētājus mājās īpaši gaida vientuļie seniori un tie, kuru ģimenes dažādu apstākļu dēļ nespēj regulāri parūpēties par mājas soli. Trīs reizes nedēļā veicamo darbu saraksts ir garš.

“Jā, es gaidu! Durvis atstāju vaļā, nekrampēju. Es zinu, ka atbrauks aprūpētāja, lai varētu ieiet istabā,” saka Ozolmuižas pagasta iedzīvotāja Jevģēnija.

“Vienīgā mana tāda laba draudzene ir, ar kuru es varu izrunāties no sirds, visas savas sāpes izstāstīt. Meita mana nedomā no Anglijas braukt uz šejieni,” atzīst Ozolmuižas pagasta iedzīvotāja Nadežda.

Iepriekš dienas laikā aprūpētāja kājām vai ar velosipēdu ieradās pie trīs klientiem, bet mobilā brigāde – sociālais aprūpētājs, sociālais darbinieks un šoferis – varēs apmeklēt piecus līdz septiņus cilvēkus.

“Ņemot vērā to, ka būs buss, un ņemot vērā, ka būs šoferītis, kurš arī palīdzēs: kamēr viens kurina krāsi, otrs ienes malku vai ienes ūdeni. Pārvarēt attālumus no viena punkta līdz otram arī būs daudz ātrāk,” norāda Strankale.

“Te atspaids ļoti liels, ka būs busiņš. Man tak nevajadzēs tādus kilometrus staigāt. Man liekas, sanāk kādi 20 kilometri,” stāsta Jolanta Bulatova, aprūpētāja Ozolmuižas pagastā.

Pirmā brauciena laikā aprūpes mājās mobilā brigāde iepazinās arī ar jauniem klientiem. Kopumā Rēzeknes novadā šāds pakalpojums nepieciešams aptuveni 60 cilvēkiem. Tuvākajā laikā paredzēts izbraukuma maršrutu vēl pilnveidot un precizēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt