Rēzeknes novadā apvieno sporta skolas

Ik gadu Rēzeknes novadā tiek veidota komisija, kas veic vietējo skolu izvērtēšanu, lai noskaidrotu situāciju izglītības iestādēs, kā arī apzinātu to attīstības vai reorganizācijas iespējas. Pērn pieņemts lēmums par vienas skolas slēgšanu un vēl vienas reorganizāciju, bet šogad komisija lemj par novadā esošo divu sporta skolu apvienošanu.

Rēzeknes novadā apvieno sporta skolas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rēzeknes novada teritorijā darbojas 36 izglītības iestādes un to struktūrvienības. Te ir septiņas vidusskolas un 10 pamatskolas.

Kā uzsvēra Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, katru gadu speciāli izveidota komisija veic izglītības iestāžu izvērtēšanu.

"Šī komisija tiek veidota katru gadu, skatoties pēc prioritātēm un valsts nostādnēm par skolu tīkla sakārtošanu. Ja runājām par pagājušo gadu, pērn mēs pieņēmām lēmumu par dažu skolu likvidāciju vai reorganizāciju. Ja mēs runājam par šā gada komisijas darbu, tad administratīvi teritoriālās reformas rezultātā noteikts veikt pasākumus noteiktām iestādēm, un tās ir tās iestādes, kas mums ir dubultā. Mums ir divas sporta skolas," viņš sacīja.

Pēc teritoriālās reformas, kuras rezultātā Rēzeknes novadam tika pievienots Viļānu novads, klāt nāca arī šī novada izglītības iestādes, tostarp arī vēl viena sporta skola.

Kā atklāja Rēzeknes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas, kas atrodas Maltas ciematā, direktors Aldis Ciukmacis,

pašlaik notiek pirms deviņiem gadiem atvienotās Viļānu sporta skolas atgriešanās Rēzeknes novada paspārnē.

"Tiks apvienotas Rēzeknes novada bērnu un jaunatnes sporta skola un Viļānu sporta skola. Viņu gadījumā es nedomāju, ka viņi ko stipri zaudēs, jo programmas ir tādas pašas kā pie mums – basketbols, futbols, vieglatlētika. Kvalitātes prasību ziņā tās pašas prasības, kas ir bijušas pie mums, tās arī tur būs. Mums ir aptuveni 400 audzēkņi, viņiem nepilns simts. Mums uz šo brīdi strādā 19 treneri, viņiem – pieci. Tiek samazināta tikai direktora likme. Pārējais viss paliek tāpat."

Ciukmacis uzsvēra, ka šo sporta skolu apvienošanās nāks par labu Viļānu sporta skolas bāzes uzlabošanai.

"Līdzekļi būs jāiegulda pastiprināti. Ne tikai sporta zāles, bet arī stadiona sakārtošanai. Rēzeknes novadam tur vajadzēs ieguldīties ne ar divkāršu, bet ar trīskāršu jaudu, lai to uzlabotu. Vienkārši runājot, Viļānu ļaudis no tā tikai iegūs," viņš uzskata.

Runājot par izglītības iestāžu ikgadējo izvērtēšanu, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra atklāja, ka, izbraucot uz izglītības iestādēm, komisija vērtēja visus skolas uzturēšanai un apmācību nodrošināšanai noteiktos kritērijus, un

galvenais joprojām ir skolēnu skaits izglītības iestādē.

"Protams, pirmais – tie ir skaitļi. Demogrāfiskā situācija, tas ir skolēnu skaits, kas mūsu pašvaldībā samazinās. Katru gadu par 100 skolēniem paliek mazāk, un tad, ņemot vērā attīstības stratēģiju un valsts pamatnostādnes, mēs meklējam dažādus risinājumus, pēc iespējas saglabājot izglītības pieejamību tuvāk dzīvesvietai," skaidroja Skudra.

Skolu izvērtēšanas komisijas sastāvā ir arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Rēzeknes novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Vija Dikule, kuras uzdevums ir rūpēties, lai skolotāju un citu darbinieku tiesības tiktu ievērotas.

Viņa norādīja: "Arodbiedrības uzdevums ir lūkot, lai tiktu ievērota, pirmkārt, jau arodbiedrības biedru tiesiskā aizsardzība atbilstoši likumdošanai un arī visu strādājošo darba tiesības. Mums katru gadu notiek kādas pārmaiņas. Pērn mums Jaunstrūžānu pamatskola kļuva par sākumskolu un tika pievienota Dricānu vidusskolai kā struktūrvienība. Tika likvidēta Audriņu pamatskola. Bet strādājošie šo informāciju saņem laicīgi. Viņi saprot šo situāciju. Novada deputāti un arī šī komisija tiekas ar darba kolektīvu, un tad jau cilvēki skatās – vai viņš maina dzīvesvietu vai meklē darbavietu Rēzeknes pilsētas skolās. Ir dažādi. Galvenais ir cilvēkus informēt un laicīgi sagatavot pārmaiņām."

Kopš 2009. gada Rēzeknes novadā slēgtas 14, bet reorganizētas 20 izglītības iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt