Rēzeknes mērs grib ciešāk sadarboties ar novadu izglītības, sociālajā un transporta jomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rēzeknes pilsēta un Rēzeknes novads jau tagad varētu ciešāk sadarboties virknē jomu – izglītībā, sociālo pakalpojumu steigšanā un sabiedriskā transporta jomā, intervijā Latvijas Radio sacīja pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs („Saskaņa”).

Intervija ar Rēzeknes pilsētas mēru Aleksandru Bartaševiču
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Bartaševičs paudis atbalstu nākotnē apvienot Rēzeknes pilsētu un novadu. Pašlaik atsevišķi strādājošās pašvaldības gan varot sadarboties virknē jomu.

“Tas ir sabiedriskais transports un tā organizēšana abu pašvaldību teritorijā. Nav obligāti gaidīt 2025.gadu, lai apvienotu zem viena uzņēmuma. Mēs piedāvājam “Rēzeknes satiksmi”, lai viņi sniegtu tādus pakalpojumus,” sacīja Bartaševičs.

Viņš skaidroja, ka pašlaik Rēzeknes novadā sabiedriskā transporta pakalpojumus organizē valsts un novadam netiekot prasīts, kāds tīkls un pārvadājumi ir nepieciešami. “Toties to, ko mēs varam piedāvāt – ja šo pakalpojumu arī Rēzeknes novadā sniegs “Rēzeknes satiksme”, tad mēs varam gan optimizēt, gan uzlabot, patstāvīgi pieņemot lēmumu šeit uz vietas, novadā,” pauda Bartaševičs.

Tāpat viņš norādīja uz iespēju sadarboties izglītības jomā. “Mums jābūt vienotam tīklam. Mēs tagad jau esam gandrīz viena sistēma pēc fakta, bet tehniski it kā esam divas atsevišķas pašvaldības. 20% skolēnu mūsu skolās ir no Rēzeknes novada,” pastāstīja pilsētas mērs.

“Ja mēs runājam par skolām, jārunā arī par to sasniedzamību. (..) Rezultāts būs labāks, ja domāsim par vairākām nozarēm vienlaicīgi,” viņš piebilda.

Arī sociālā atbalsta sniegšanā Bartaševičs saskata sadarbības iespēju: “Mūsu pansionātā uzturas arī seniori no Rēzeknes novada. Tas ir normāli. Mēs esam gatavi sniegt tādus pakalpojumus un paplašināt, uzlabot. Mēs ļoti labi saprotam – tieši pie koncentrācijas, šādus pakalpojumus varam gan lētāk nodrošināt, gan labākā kvalitātē.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti