Rēzeknes luterāņu baznīcā beidzot ir altāris

Pēc 20 gadiem Rēzeknes Svētās Trīsvienības luterāņu baznīcas draudze ir tikusi pie jauna altāra. Tas draudzei ir liels notikums. Kopš ēkas atgūšanas savā īpašumā baznīcas rituāli notika bez šīs nozīmīgās dievnama centrālās daļas. Altāri kā savu kvalifikācijas darbu veidojuši Rīgas Amatniecības vidusskolas studenti.

Pēc Otrā pasaules kara Rēzeknes Sv. Trīsvienības luterāņu baznīca tika  izpostīta - bija pazudis altāris, ērģeles, kancele, vien 11 baznīcas soli saglabājušies Rēzeknes vecajā sinagogā. Savukārt pašā baznīcas ēkā Padomju laikos tika ierīkota kino noma un kinozāle.

"Tikai 1994.gadā baznīca tika atdota. Tā bija tukša. Tika sākti remonta darbi. Pēc 20 gadiem mēs esam tikuši pie baznīcas vienas no galvenajām sastāvdaļām - altārim," saka Rēzeknes Sv. Trīsvienības luterāņu draudzes priekšnieks Armands Herbsts.

Altāris ir veidots neogotikas stilā, kur metālkalumos atveidotās vīnogas un labības vārpas simbolizē pēdējo vakarēdienu. To kā savu kvalifikācijas darbu izstrādāja pieci Rīgas Amatniecības vidusskolas mākslas un metālmākslas nodaļas studenti. "Šeit ir augsta amatnieciskā kvalitāte gan kokam, gan metālam. Tas ir viens no projektiem, kad mēs izmantojam visus savus resursus - gan metāla lējējus, gan metāla kalējus, gan stila mēbeļu modelētājus," atzīmēja Rīgas Amatniecības vidusskolas Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājs Arvīds Verza.

20 gadu laikā Rīgas Amatniecības vidusskolai šis ir jau 48. īstenotais baznīcu altāru projekts, kura ietvaros audzēkņi ne tikai veic cēlu darbu, bet arī gūst vērtīgu profesionālo pieredzi. Iecerēto projektu Rēzeknē bija iespēja īstenot, pateicoties draudzes atbalstam. "Mums bija noziedots zemes gabals. Mēs viņu pirms gada pārdevām, un tā bija kā pamatsumma," uzsver Herbsts.

Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas ap 10 000 eiro, tomēr altāra mantiskā vērtība nav pielīdzināma tā sakrālajai nozīmei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt