Sadaļas Sadaļas

Rēzeknes dzīvnieku patversme kļūst mūsdienu prasībām atbilstošāka

Rēzeknes dzīvnieku patversmē kopš 2018. gada notiek darbi, lai telpas kļūtu mūsdienu prasībām atbilstošas un dzīvniekiem, kuriem tās ir pagaidu mājas, būtu ērtas un drošas. Gan kaķiem, gan suņiem ir izveidota atsevišķa karantīnas telpa, iekārtoti lielāki būri.

Rēzeknes dzīvnieku patversme kļūst mūsdienu prasībām atbilstošākaLāsma Zute-Vītola

Patversme no vecām telpām pamazām kļūst kaķu un suņu turēšanai mājīgāka un drošāka. Rēzeknes dzīvnieku patversme ir SIA "Rēzeknes namsaimnieks" pārziņā. Uzņēmuma valdes loceklis Pēteris Dzalbe stāstīja par pārmaiņām, kas šobrīd patversmē paveiktas. Būtiskākais, ka ir izveidotas karantīnas telpas gan kaķiem, gan arī suņiem.

"Šī ir jaunā karantīnas telpa, kur mēs varam jau izvietot piecus suņus, tāpat mēs pārbūvēsim veco telpu, tur mēs izbūvēsim vēl 11 atbilstošus labturības noteikumiem, un jau 2022. gadā būs pavisam jauna patversme," teica Dzalbe.

Karantīnas telpas ir ar atsevišķām ieejām, tās nepieciešamas, lai jaunus dzīvniekus, kuri nonāk patversmē, būtu iespēja novērot un atdalīt no tiem, kuri jau šeit uzturas ilgāku laiku. Pārmaiņas bija ļoti nepieciešamas, norādīja patversmes darbiniece Iveta Ankipāne.

"Ļoti bija nepieciešamas, pirmkārt, tie krātiņi bija ļoti maziņi, puse no šiem, jūs varat redzēt, viņiem nebija tur tās kvadratūras, suņukam bija ļoti neērti apgriezties," sacīja Ankipāne.

Ja patversmē suņiem ir savs pastaigu laukums, tad tagad tāds tiek veidots arī kaķiem. Tas ir iežogots būris ārā, kas tiks vēl aprīkots ar kaķiem tīkamām lietām, stāstīja Dzalbe. "Varēs pielikt klāt kaut kādas troses, varēs pielikt klāt skrāpējamās lietas, kur kaķis var uzturēties svaigā gaisā."

Iepretim dzīvnieku patversmes telpām ir divstāvu ēka, kurā tiek veidota kaķu otrā māja, tas būs nākamais līmenis pēc uzturēšanās patversmē. Jo, ja suņi ātrāk atrod savus saimniekus, tad ar kaķiem ne vienmēr sokas tik labi.

"Šobrīd tie ir 12 krātiņi, bet, ja mēs skatāmies, ka tās ir dzīvnieku otrās mājas, un katrs krātiņš atkal ir pa pusotram kubikmetram, šeit var uzturēties 25–30 kaķi bez problēmām. Un šī otrā daļa, kas ir palikusi, tā ir daļa, kur mēs skatāmies, ka dzīvniekus jau no krātiņiem varētu izlaist ārā, staigāt pa mēbelēm, lai viņi iejustos kā dzīvoklī," klāstīja Dzalbe.

Kaķu otrās mājas izveidošanā vēlas iesaistīt biedrības, kas palīdzētu organizēt šīs vietas darbu, meklējot kaķiem jaunus saimniekus.

Otrās mājas ideja ir, lai veselus dzīvniekus nevajadzētu iemidzināt, bet viņiem būtu iespēja ilgāk uzturēties, lai sagaidītu savu nākamo saimnieku.

Šobrīd patversmei līgums ir noslēgts ar Rēzeknes un Ludzas veterinārmedicīnas ārstiem, taču pakāpeniski šādu pakalpojumu vēlas nodrošināt patversmē uz vietas.

"Tad, kad mēs saskārāmies ar to, ka mēs redzam, ka ir problēma, ka veterinārais pakalpojums  nav tik pieejams patversmes dzīvniekiem, mēs uztaisījām savu medicīnas kabinetu, un šobrīd mēs plānojam mūsu medicīnas kabinetu pārveidot par reģistrētu veterinārmedicīnas kabinetu, lai mēs varētu nodrošināt pakalpojumu: noķer, sterilizē, atlaid," stāstīja Dzalbe. 

Rēzeknes dzīvnieku patversmei ir noslēgti līgumi ar piecām pašvaldībām: Krāslavas, Balvu , Ludzas, Rēzeknes un Kārsavas. Šobrīd patversmes pārveidošanā ieguldīti ap 45 000 eiro un būs nepieciešami vēl 20 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt