Rēzeknes domnieku pirms vairāk nekā mēneša izbrāķētais «Clean R» turpina darbu pilsētā

Rēzeknes pašvaldība ārkārtas domes sēdē decembra sākumā nolēma lauzt līgumu ar uzņēmumu "Clean Rˮ. Šāds lēmums pieņemts, jo ne pašvaldību, ne iedzīvotājus neapmierināja,  kā uzņēmums tīra pilsētas trotuārus. Līdzīgi iebildumi pret uzņēmumu bija arī iepriekšējos gados. Un, lai gan ir pagājis jau vairāk nekā mēnesis, Rēzeknē uzņēmums "Clean R" turpina strādāt.

Rēzeknes domnieku pirms vairāk nekā mēneša izbrāķētais «Clean R» turpina darbu pilsētā
00:00 / 04:19
Lejuplādēt

Iebildumu par to, kā "Clean R" veic Rēzeknē trotuāru tīrīšanu, bija daudz. Pirms nu jau vairāk nekā mēneša, kad intensīvi sniga, to varēja vērot gan sociālajos tīklos, gan arī Rēzeknes pilsētas domes sēdē, kurā tika lemts par līguma izbeigšanu ar uzņēmumu.

"Ir sastādīti akti, kuri ir nosūtīti darbu veicējam. Pirmais akts bija sastādīts 1. decembrī, tika konstatēti pārkāpumi 21 objektā," Rēzeknes domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs sēdē stāstīja par ielām, kas nav bijušas iztīrītas. "Attiecīgi 2. decembrī sagatavots atkārtots akts, kurā konstatēti 15 objekti, tajā skaitā iepriekšējā aktā fiksētie, un 3. decembrī sastādīts trešais akts, kurā ir minēti 17 objekti."

Lai gan līgumu domes deputāti nolēma lauzt, tas vēl nav izdarīts. Uzņēmuma SIA "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs apliecināja, ka uzņēmums strādā un ir gatavs turpināt darbu Rēzeknes pilsētā. Juridiski nav nekāda pamatojuma uzņēmumam to nedarīt.

"Līdz šim brīdim mēs neesam saņēmuši informāciju par tālākām darbībām vai par scenārija turpinājumu.

(..) Mēs bijām pārrunājuši šo situāciju, bet juridiski varu apliecināt, ka nekādu informāciju neesam saņēmuši, turpinām pildīt līguma saistības," sacīja Stankevičs.

Jautājot, vai ir mainījies lēmums lauzt līgumu ar uzņēmumu, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs apliecināja, ka nav. "Lēmumu mēs pieņēmām un viņš paliek spēkā, to es varu komentēt no pašvaldības puses."

Ko vairāk aicina skaidrot pie Rēzeknes domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītāja Georgija Orlova. Tomēr ar viņu sazināties neizdodas, uz zvaniem un īsziņām neatbild. "Visi jautājumi viņam, jo es nesekoju līdzi, mani interesē reālais darbs, lai ielas būtu uzkoptas, jo tā ir otra daļa mūsu lēmuma," sacīja Rēzeknes mērs.

Jautājot Rēzeknes ielās sastaptajiem cilvēkiem, viņi atzina, ka problēmas pilsētā ar trotuāru tīrīšanu bija.

"Tagad ir palicis labāk, bet bija lieli sniega kalni. Mums Ziemeļu rajonā vispār netīrīja Maskavas ielu, Kosmonautu ielu."

Arī šobrīd viss nav ideāli, tomēr rēzeknieši izturas ar sapratni.

"Nedaudz labāk jau būtu jātīra, bet normāli. Agrāk, kad bija sētnieki, bija labāk, tagad mašīna pabrauc un viss."

"Jūs redzat, kādas ielas, nav tā, ka viņi necenšas. Tīra, bet nevar visas ielas uzreiz, nav tik daudz mašīnu. Ielu ir daudz, to traktorīšu nav daudz."

"Izbraucu, skatos, trotuāri nav pagaidām tīrīti, varbūt pēcpusdienā tāpēc, ka sniegs snieg, sētnieki neizskraidīs katrai pārslai pakaļ."

Taču to, kādēļ pašvaldība nav vēl lauzusi līgumu ar uzņēmumu, bet to grasās darīt, gan nesaprot.

"Ja jau jūs tā domājat viņus atbrīvot, tad uzreiz vajadzēja darīt divu, triju dienu laikā. Viss,  un domāt par tālāku darbību. Ko tad viņi mēnesi gulēja? Ko tagad? Lai strādā cilvēki."

Kā apliecina uzņēmums "Clean R", šobrīd Rēzeknē pilsētas ietves tīra astoņas tehnikas vienības un strādā vairāk nekā 40 darbinieku. Savukārt par piemērotajām soda sankcijām ar pašvaldību notiekot diskusijas, jo ir vietas, kur uzņēmums nepiekrīt, ka būtu slikti strādājuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti